VIVA! EKO

Drobne rzeczy mogą wiele... Oto najważniejsze zasady życia EKO według Agnieszki Cegielskiej

Pierwszy krok nie musi być najtrudniejszy

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2021 09:23

Dziennikarka, prezenterka i specjalistka od zdrowego żywienia Agnieszka Cegielska jest gwiazdą najnowszego wyjątkowego wydania VIVY!. Wyjątkowego, bo stworzonego w trosce o planetę. Na łamach nowego numeru podpowiadamy, jak zacząć żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Jakimi zasadami kieruje się na co dzień Agnieszka Cegielska? Sprawdź poniżej!

5 zasad EKO Agnieszki Cegielskiej

Podczas sesji do magazynu VIVA! poprosiliśmy Agnieszkę Cegielską o podzielenie się z czytelnikami radami dotyczącymi EKO stylu życia. „Zawsze mówię, że nie chodzi o dzienniczek zasad. Pomyśl po prostu o tym, co ty możesz dać światu od siebie. Tak naprawdę każdy jeden mały krok ma olbrzymie znaczenie…”, zdradziła nam prezenterka.

Pojawiły się też konkretne wskazówki dotyczące naszej diety. „Może warto ograniczyć spożywanie mięsa. Najpierw trzy razy w tygodniu, potem dwa. W zamian dostaniesz dobre samopoczucie, a już bardzo dużo zrobisz dla planety, dlatego że największa emisja gazów cieplarnianych jest od przemysłowej hodowli wołowiny”, przekonywała przed kamerą VIVY.pl gwiazda nowej okładki.

Dla Agnieszki Cegielskiej momentem, w którym możemy pomóc Ziemi, jest każda wyprawa do marketu, drogerii,  na targ… „Zwróć uwagę na zakupy – zrób listę a wcześniej zastanów się, czy tego, co masz w szafkach, nie można zużyć. Weź też ze sobą bawełnianą torbę lub jeśli zapomnisz, napakuj produkty na swoje ręce. Ta zwykła, koszmarna foliówka używana przez człowieka kilka sekund, rozkłada się kilkaset lat”, powiedziała dziennikarka.

Jakimi jeszcze zasadami kieruje się na co dzień? Sprawdź oglądając materiał wideo do końca. Wywiad prasowy z miłośniczką życia blisko natury przeczytasz w nowej VIVIE!. Numer EKO od dziś, czyli czwartku 8.04, w kioskach. 

CZYTAJ TEŻ: Zobacz, co jeszcze w najnowszym numerze magazynu VIVA!

 Agnieszka Cegielska, Viva kwiecień 2021, NAKLEJKA EKO
Fot. Bartek Wieczorek

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.