WIDEO VIVY!

Bartek Królik o ciężkich początkach tacierzyństwa: „Najtrudniejsza była walka z…”

Do narodzin córki z zespołem Downa muzyk musiał się specjalnie przygotować

Rafał Kowalski 11 lipca 2020 11:51

Sześcioletnia Kalinka i trzyletnia Jagódka są najukochańszymi córkami Bartka Królika. Artysta wielokrotnie wspominał jednak o tym, że szczególnie młodsza z pociech wymaga szczególnej opieki, ponieważ cierpi na zespół Downa. W rozmowie z VIVA.pl muzyk opowiedział bardzo szczerze, że nie od razu był gotowy na narodziny dziewczynki.

Bartek Królik o córce Jagódce

W jednym z wywiadów kompozytor i aranżer bez ogródek przyznał, że informacja podana przez lekarza o tym, że jego córka będzie mieć zespół Downa była szokiem. Bartek Królik myślał nawet z ukochaną o aborcji. Dziś ma do siebie żal, że dopadły go takie myśli. W końcu artysta zebrał się w garść i w specjalny sposób przygotował się do wychowania dziewczynki. Nawet jeśli wcześniej nie miał kontaktu z nikim, kto ma zespół Downa. „Z tego względu to było dla mnie trudne dowiedzieć się, że moja córka będzie miała Zespół Downa. Ale potem odczarowałem swoje obawy. Po prostu zacząłem przebywać z takimi ludźmi, odwiedziłem miejsca, w których oni funkcjonują”, opowiedział nam przed kamerą bohater nowej VIVY!

Okazuje się, że Bartek Królik jak wielu rodziców od razu snuł plany dotyczące maleństwa, wyobrażał sobie różne ważne momenty w ich wspólnym życiu i projektował je w głowie na zapas. To okazało się błędne i zgubne. „Najtrudniejsza była walka z własnymi oczekiwaniami na temat dziecka. Czas nas nauczył, by nie mieć oczekiwań i dać się zaskakiwać życiu. Dla nas najważniejsze jest to, że Jagódka jest z nami. Zdrowa, bez żadnych dodatkowych problemów przyległych do tej genetycznej dysfunkcji, jaką jest Zespół Downa”, mówi dziś Bartek Królik.

Muzyk przekonuje, że on, ukochana i dwie córki tworzą dziś rodzinę jak każda inna. Na szczęście nigdy nie spotkał się z żadnym krzywym spojrzeniem czy niemiłym słowem. „Nie boimy się niczego, mamy wsparcie od znajomych, rodziny, ale też ludzi na ulicy. Nigdy nie spotkaliśmy się z hejtem”, wyznał nam Bartek Królik.

Z tego samego wywiadu dowiedzieliśmy się skąd jeszcze młodzi rodzice mogą czerpać wiedzę na temat wychowania dziecka z zespołem Downa. Zobacz nasz wywiad do końca i przekonaj się, jakie miejsca w sieci inspirują naszego rozmówcę. 

Bartek Królik, Viva! 13/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Bartek Królik z córką Jagodą
Fot. Instagram

Bartek Królik z córką Jagodą
Fot. Instagram

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.