WIDEO VIVY!

Bartek Królik o ciężkich początkach tacierzyństwa: „Najtrudniejsza była walka z…”

Do narodzin córki z zespołem Downa muzyk musiał się specjalnie przygotować

Rafał Kowalski 11 lipca 2020 11:51

Sześcioletnia Kalinka i trzyletnia Jagódka są najukochańszymi córkami Bartka Królika. Artysta wielokrotnie wspominał jednak o tym, że szczególnie młodsza z pociech wymaga szczególnej opieki, ponieważ cierpi na zespół Downa. W rozmowie z VIVA.pl muzyk opowiedział bardzo szczerze, że nie od razu był gotowy na narodziny dziewczynki.

Bartek Królik o córce Jagódce

W jednym z wywiadów kompozytor i aranżer bez ogródek przyznał, że informacja podana przez lekarza o tym, że jego córka będzie mieć zespół Downa była szokiem. Bartek Królik myślał nawet z ukochaną o aborcji. Dziś ma do siebie żal, że dopadły go takie myśli. W końcu artysta zebrał się w garść i w specjalny sposób przygotował się do wychowania dziewczynki. Nawet jeśli wcześniej nie miał kontaktu z nikim, kto ma zespół Downa. „Z tego względu to było dla mnie trudne dowiedzieć się, że moja córka będzie miała Zespół Downa. Ale potem odczarowałem swoje obawy. Po prostu zacząłem przebywać z takimi ludźmi, odwiedziłem miejsca, w których oni funkcjonują”, opowiedział nam przed kamerą bohater nowej VIVY!

Okazuje się, że Bartek Królik jak wielu rodziców od razu snuł plany dotyczące maleństwa, wyobrażał sobie różne ważne momenty w ich wspólnym życiu i projektował je w głowie na zapas. To okazało się błędne i zgubne. „Najtrudniejsza była walka z własnymi oczekiwaniami na temat dziecka. Czas nas nauczył, by nie mieć oczekiwań i dać się zaskakiwać życiu. Dla nas najważniejsze jest to, że Jagódka jest z nami. Zdrowa, bez żadnych dodatkowych problemów przyległych do tej genetycznej dysfunkcji, jaką jest Zespół Downa”, mówi dziś Bartek Królik.

Muzyk przekonuje, że on, ukochana i dwie córki tworzą dziś rodzinę jak każda inna. Na szczęście nigdy nie spotkał się z żadnym krzywym spojrzeniem czy niemiłym słowem. „Nie boimy się niczego, mamy wsparcie od znajomych, rodziny, ale też ludzi na ulicy. Nigdy nie spotkaliśmy się z hejtem”, wyznał nam Bartek Królik.

Z tego samego wywiadu dowiedzieliśmy się skąd jeszcze młodzi rodzice mogą czerpać wiedzę na temat wychowania dziecka z zespołem Downa. Zobacz nasz wywiad do końca i przekonaj się, jakie miejsca w sieci inspirują naszego rozmówcę. 

Bartek Królik, Viva! 13/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Bartek Królik z córką Jagodą
Fot. Instagram

Bartek Królik z córką Jagodą
Fot. Instagram

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.