kate grant
Fot. instagram.com/benefitcosmetics
ZE ŚWIATA URODY

Modelka z zespołem Downa została ambasadorką popularnej marki kosmetycznej!

Poznaj wzruszającą historię Kate Grant

Aleksandra Charzewska 18 stycznia 2019 17:30
kate grant
Fot. instagram.com/benefitcosmetics

Jej Instagramowy profil obserwuje prawie 24 tysiące osób. W 2017 jako pierwsza modelka z zespołem Downa w historii, pojawiła się wybiegu podczas Fashionweeku. W zeszłym roku otrzymała tytuł „Teen Ultimate Beauty of the World”, a 2019 zaczęła od podpisania kontraktu z giganetm branży makijażowej.  Dwudziestoletnia Kate Grant z odwagą otwiera wcześniej zamknięte dla osób dotkniętych tą samą chorobą drzwi.

Historia Kate Grant

Pochodząca z Irlandii Kate Grant cierpi na zespół Downa. Lekarze nie wróżyli jej szczęśliwej przyszłości. Według nich Kate miała mieć poważne problemy z wymową i nigdy nie nauczyć się czytać. Początki życia dziewczyny były dla niej samej, a także dla jej rodziny bardzo trudne.  Pomimo tego Grant starała się robić wszytsko, żeby nie poddać się swojej chorobie i spełniać najskrytsze marzenia. Dwudziestolatka interesuje się modą i światem beauty. O karierze modelki marzyła już jako nastolatka. Właśnie wtedy postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować swoich sił na wybiegu. Efekt? Kate Grant ma na swoim koncie kilka przełomowych nie tylko dla niej, ale także dla branży mody momentów. W 2017 roku pojawiła się na wybiegu Fashionweeku jako jako pierwsza modelka z zespołem Downa w historii. W 2018 otrzymała prestiżowy tytuł „Teen Ultimate Beauty of the World”. Ostatnio Kate Grant została twarzą jednej z najpopularniejszych marek makijażowych.

Kate Grant ambasadorką marki Benefit

Wraz z promocją swojego nowego eyelinera, marka Benefit postanowiła zaprosić do grona swoich ambasadorek nową twarz. Od teraz Kate Grant reprezentuje firmę, która posiada ponad dwa tysiące sklepów w ponad 30 krajach. Zarówno dla modelki, jak i dla marki to przełomowa współpraca. Jej celem jest zwiększenie udziału osób dotkniętych różnorodnymi chorobami w branży kosmetycznej. Kate, jak wyznała na swoim Instagramowym profilu, jest zachwycona nową współpracą, dokładnie tak samo, jak fani marki Benefit.

„Co za inspirująca młoda kobieta. Dziękuję Benefit za tak cieszącą serce zmianę w gronie waszych ambasadorów. I za wspaniałe produkty oczywiście też!”, „Ona jest najładniejsza, wy jesteście najfajniejsi!” – pisali w komentarzach pod opublikowanym przez markę Benefit zdjęciem internauci. 

Kate Grant staje się ogromną  inspiracją dla wielu młodych ludzi. Dzięki swojej odwadze, pozytywnej energii i zaraźliwemu uśmiechowi, w zaledwie dwadzieścia lat dokonała ogromnych zmian w świecie mody i urody.  My także ją uwielbiamy i całym  sercem wspieramy takie inicjatywy!  

Kate Grant
Fot. Kate Grant/Facebook

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?