jamniki moda eko
Fot. mat.prasowe
VIVA! EKO

Polskie modowe marki eko, które musisz znać!

Zrównoważona moda to najważniejszy trend

Barbara Łubko 21 marca 2020 11:31
jamniki moda eko
Fot. mat.prasowe

Polskie marki dbają, aby hasło „zrównoważona moda” nie było tylko sloganem. Coraz więcej firm produkuje swoje ubrania i dodatki na miejscu w Polsce, wykorzystując rodzime surowce. Efekt? Superstylowe kolekcje, które mogą podbijać świat!

NAGO

Polska marka NAGO to basicowe ubrania wykonane z bawełny organicznej. „Swoim działaniem rzucamy wyzwanie branży odzieżowej. Kolekcje tworzone są świadomie, w sposób zrównoważony. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone i certyfikowane materiały, a fasony zaprojektowane są tak, by ułatwić codzienny wybór stroju”, powiedziała nam Julia Turewicz – współtwórczyni marki.

THE ODDER SIDE

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe

100 procent rzeczy marki wykonane jest w Polsce! The Odder Side produkuje ubrania z przędzy od szczęśliwych owiec, czyli z małych gospodarstw, gdzie są traktowane po przyjacielsku. Kolekcja w 90 procentach wykonana jest z naturalnych materiałów z certyfikatem GOTS.

WEARSO.

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe

Ubrania Wearso. szyte są wyłącznie z bawełny organicznej pozyskiwanej z upraw ekologicznych, bez stosowania chemii i nawozów sztucznych. Idea marki jest taka, żeby rzeczy gościły w szafach klientek dłużej niż jeden sezon – organiczna bawełna jest bardziej wytrzymała, bo nieskażona szkodliwymi barwnikami.

UMIAR

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe

Tę markę biżuteryjną założyły dwie projektantki, które poznały się na Wydziale Wzornictwa ASP: Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska. Biżuteria powstaje ręcznie w warsztacie designerek. Umiar w formie i wyrazie oraz szlachetne materiały to biżuteria na lata!

LOOKS BY LUKS

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe

Nakrycia głowy dla mamy i córki? Turbany Looks by Luks to prawdziwy modowy hit. Ale nie tylko. Każdy turban jest szyty ręcznie w Polsce, a materiały, które twórcy wybierają, są w większości naturalne i posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!