Julia Wieniawa, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Julia Wieniawa opowiedziała dlaczego zmieniła dietę i zrezygnowała z alkoholu!

Wiemy jak dba o swoje zdrowie!

Jan Kędziora 5 lutego 2020 18:30
Julia Wieniawa, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Julia Wieniawa doskonale wie, jak ważne jest utrzymywanie zdrowego trybu życia. W trakcie wywiadu udzielonego podczas gali rozdania Telekamer 2020 aktorka wyznała, że nie pije alkoholu. Jest to decyzja motywowana chęcią utrzymywania zdrowia oraz świetnej sylwetki. Dla Julii odpowiednia dieta jest tym bardziej ważna, ponieważ cierpi na chorobę Hashimoto. Jaki wpływ na aktorkę ma ta dolegliwość?

Choroba Hashimoto 2020

Hashimoto jest przewlekłym zapaleniem tarczycy oraz jednym z najczęstszych powodów jej niedoczynności. Prowadzi do osłabienia gruczołu tarczycy, a co za tym idzie, spadku produkowanych przez nią hormonów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Julia Wieniawa usłyszała diagnozę dwa lata temu. W jej przypadku choroba powoduje przede wszystkim nadmierne zmęczenie, problemy z utrzymywaniem wagi czy częste puchnięcie twarzy. Z Hashimoto zmagają się również Małgorzata Kożuchowska, Karolina Szostak czy Kayah. Na szczęście nie jest to groźna dolegliwość, pod warunkiem, że utrzymuje się zdrowy tryb życia. 

Dieta Julii Wieniawy

Pomijając odpowiednio dobrane leki, kluczowym przy chorobie Hashimoto jest utrzymywanie zdrowego trybu życia i diety. Julia opanowała to do perfekcji. Abstynencja jest zaledwie jedną z wielu decyzji, które aktorka podjęła dla swojego dobra. - To jest ogromne wyrzeczenie i ciężka praca - przyznaje. Aby utrzymać pozytywne samopoczucie Julia regularnie uczęszcza na siłownie, rezygnuje ze śmieciowego jedzenia i glutenu, wspomaga swój organizm zestawem witamin i suplementów oraz oczywiście w trakcie imprez zamienia alkohol na wodę. Ponadto, aktorka radzi odstawić też kawę i zastąpić ją herbatą matcha, bądź guaraną. Podkreśla także pozytywny wpływ na układ trawienny jaki mają probiotyki, które przyjmuje codziennie. 

"Przez chorobę Hashimoto bardzo długi czas miałam problem ze zrzuceniem swoich kilogramów. Odkąd udało mi się utrzymać sylwetkę jaką chcę i znalazłam swój sposób na tę chorobę, jestem z siebie dumna " - powiedziała dla Fakt24 Julia Wieniawa. 

Julia Wieniawa Telekamery 2020
Fot. East News

Dlaczego Julia Wieniawa nie pije alkoholu w 2020?

Julia Wieniawa opowiedziała dlaczego nie pije alkoholu podczas Telekamer 2020. Była to udana gala dla aktorki. Wraz z Katarzyną Zielińską i producentem Michałem Kwiecińskim odebrała statuetkę za najlepszy serial. Zawsze warto  miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku. Zyskał od tego czasu dużą popularność, o czym świadczy nagroda. To właśnie widzowie decydują kto zostaje laureatem Telekamer wysyłając SMS-y. Statuetki przyznaje tygodnik Tele Tydzień

Julia Wieniawa Telekamery 2020
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.