Jennifer Lopez
Fot. Amy Sussman/SHJ2019/WireImage
KUCHNIA 2022

Jennifer Lopez stosuje na co dzień kontrowersyjną dietę

Na czym polega metoda 5:2?

Aleksandra Frankowska 4 sierpnia 2022 17:27
Jennifer Lopez
Fot. Amy Sussman/SHJ2019/WireImage

Jennifer Lopez skończyła już 53 lata, a wciąż zachwyca figurą 20-latki. Od początku swojej kariery dba jednak nie tylko o aktywność fizyczną, ale również o odpowiednią dietę. Tą, która przynosi jej tak spektakularne efekty, jest dieta dr Mosleya zwana inaczej dietą 5:2. Patrząc na sylwetkę JLo, można stwierdzić, że dieta naprawdę działa. Jeśli dorzucić do tego aktywność fizyczną, można stwierdzić, że Jennifer Lopez znalazła prawdziwą dietę cud. Na czym polega?

ZOBACZ TEŻ: Trendy na lato 2022: klasyczne i ponadczasowe balerinki 

Jennifer Lopez stosuje dietę 5:2

Gwiazda od lat stosuje dietę 5:20 i jest jej absolutną fanką. Nie jest to dieta, która pozwala jeść dosłownie wszystko, aczkolwiek ustala pewne zasady, które wprowadzone do życia pozwalają cieszyć się zgrabną sylwetką. Polega ona na tym, że przez dwa dni organizm przechodzi głodówkę, ale nie jest to całkowite odrzucenie jedzenia. Można wówczas zjeść około 500 kcal, a posiłki powinny być przede wszystkim białkowe. Warto, aby były to dwa posiłki z odstępami 12 godzin.

Pozostałe dni to jedzenie w normalnych ilościach i wszystkiego, na co ma się ochotę, ale nie objadanie się. Sam Dr Mosley, który propaguje swoją dietę, schudł w ten sposób 8 kg w 3 miesiące. Potwierdził również, że tego typu dieta pozwala na obniżenie cholesterolu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jennifer Lopez pokazała się nago w odważnej sesji zdjęciowej

Co powinno się jeść na diecie 5:2?

Oczywiście, aby jadłospis był pełnowartościowy, powinien zawierać ryby, warzywa, nabiał i drób. Dieta dzięki swojej niecodziennej strukturze pozwala uniknąć efektu jo-jo, dzięki dwóm postnym dniom, które dbają o odpowiednie nadrobienie nadmiaru kalorii. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.