czerwone usta
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Czerwone usta, które przetrwają całą noc? Makijażystka Dakoty Johnson ma na to sposób!

Zobacz co robi, aby makijaż aktorki był trwały

Aleksandra Charzewska 2 stycznia 2019 18:30
czerwone usta
Fot. Adobe Stock

Pomalowanie ust czerwoną szminką to często nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo się skupić, żeby zrobić to dokładnie, a przy okazji nie zniszczyć reszty makijażu. Nanoszenie pomadki to jedno, jednak zdecydowanie więcej problemów sprawia jej trwałość. Oczywistym jest, że gdy wykonujemy tak mocny makijaż chcemy, aby przerwał jak najdłużej bez poprawek. Makijażystka Dakoty Johnson, Pati Dubroff ma na to sposób. Jak sprawić, żeby czerwień przetrwała całą noc?

Jak wykonać trwały makijaż ust?

Pati Dubroff zdradziła serwisowi Vogue.com, co robi, aby usta jej klientki wyglądały pięknie przez całą noc. Od czego zaczyna? Pierwszym krokiem w makijażu ust jest odpowiednie ich przygotowanie za pomocą balsamu. Gdy usta są spierzchnięte pomadka nie tylko wygląda niekorzystnie, ale także nie utrzymuje się zbyt długo. Pamiętaj jednak, żeby nie nakładać go bezpośrednio przed naniesieniem koloru, najlepiej  zrobić to jeszcze przed zaczęciem wykonywania makijażu. Jeżeli wargi potrzebują mocniejszej regeneracji makijażystka używa peelingu do ust lub masuje je szczoteczką do zębów. To pomaga pozbyć się suchych skórek.

Następnie Pati przechodzi do nakładania na usta koloru. Robi to bezpośrednio z opakowania, jednak nakłada produkt tylko w centralnej części warg, a potem rozprowadza go za pomocą palców, delikatnie wklepując. Teraz czas na konturówkę, która pozwoli uwydatnić kształt ust, a przy okazji jest bardziej dokładna niż pędzelek czy sama szminka. Dzięki temu unika niepotrzebnego rozmazywania.

Czas na kolejną warstwę koloru. Makijażystka nakłada szminkę na całe usta, po czym odciska je w chusteczkę higieniczną. Dzięki tej metodzie zbiera pozostały, niepotrzebny pigment. Tę czynność powtarza kilka razy, aż do momentu gdy usta są równomiernie pokryte produktem. Pati wykańcza makijaż białym sypkim pudrem matującym i nakłada go za pomocą małego pędzelka wzdłuż konturu ust. Dzięki temu ma pewność, że usta przez całą noc będą wyglądały idealnie, ale nie zaczną się przesuszać.

Noszenie czerwonej szminki to prawdziwe wyzwanie. Patrząc na piękny makijaż Dakoty Johnson nie mamy wątpliwości, że rady jej makijażystki nam to ułatwią. Teraz zdecydowanie chętniej sięgniemy po czerwień!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez pati dubroff (@patidubroff)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez pati dubroff (@patidubroff)

Dakota Johnson
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.