jak pomalować usta czerwoną szminką
Fot. adobe.stock.com
ZE ŚWIATA URODY

Jak pomalować usta czerwoną pomadką, by przetrwały bez skazy całą walentynkową noc?

Makijażystka Dakoty Johnson ma na to sposób

Marta Cieplak Redakcja VIVA! 14 lutego 2022 12:05
jak pomalować usta czerwoną szminką
Fot. adobe.stock.com

Walentynkowy makijaż nie może obyć się bez czerwonej szminki. Ale perfekcyjne pomalowanie nią ust to często nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo się skupić, żeby zrobić to dokładnie, a przy okazji nie zniszczyć reszty makijażu. Nanoszenie pomadki to jedno, jednak zdecydowanie więcej problemów sprawia jej trwałość. Oczywistym jest, że gdy wykonujemy tak mocny makijaż chcemy, aby przerwał jak najdłużej bez poprawek. Szczególnie, gdy wybieramy się na kolację z ukochanym. Makijażystka Dakoty Johnson, Pati Dubroff, ma na to sposób. Jak sprawić, żeby czerwień przetrwała całą noc? 

 ZOBACZ TAKŻE: Manicure na Walentynki 2022: najmodniejsze wzory i kolory z Instagrama

Jak wykonać trwały makijaż ust?

Pati Dubroff zdradziła serwisowi Vogue.com, co robi, aby usta jej klientki wyglądały pięknie przez całą noc. Od czego zaczyna? Pierwszym krokiem w makijażu ust jest odpowiednie ich przygotowanie za pomocą balsamu. Gdy usta są spierzchnięte pomadka nie tylko wygląda niekorzystnie, ale także nie utrzymuje się zbyt długo. Pamiętaj jednak, żeby nie nakładać go bezpośrednio przed naniesieniem koloru, najlepiej  zrobić to jeszcze przed zaczęciem wykonywania makijażu. Jeżeli wargi potrzebują mocniejszej regeneracji makijażystka używa peelingu do ust lub masuje je szczoteczką do zębów. To pomaga pozbyć się suchych skórek.

Następnie Pati przechodzi do nakładania na usta koloru. Robi to bezpośrednio z opakowania, jednak nakłada produkt tylko w centralnej części warg, a potem rozprowadza go za pomocą palców, delikatnie wklepując. Teraz czas na konturówkę, która pozwoli uwydatnić kształt ust, a przy okazji jest bardziej dokładna niż pędzelek czy sama szminka. Dzięki temu unika niepotrzebnego rozmazywania.

usta walentynki
Fot. adobe.stock.com

ZOBACZ TAKŻE: Piękny uśmiech bez spierzchniętych ust?

Czas na kolejną warstwę koloru. Makijażystka nakłada szminkę na całe usta, po czym odciska je w chusteczkę higieniczną. Dzięki tej metodzie zbiera pozostały, niepotrzebny pigment. Tę czynność powtarza kilka razy, aż do momentu gdy usta są równomiernie pokryte produktem. Pati wykańcza makijaż białym sypkim pudrem matującym i nakłada go za pomocą małego pędzelka wzdłuż konturu ust. Dzięki temu ma pewność, że usta przez całą noc będą wyglądały idealnie, ale nie zaczną się przesuszać.

Noszenie czerwonej szminki to prawdziwe wyzwanie. Patrząc na piękny makijaż Dakoty Johnson nie mamy wątpliwości, że rady jej makijażystki nam to ułatwią. Teraz zdecydowanie chętniej sięgniemy po czerwień! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez pati dubroff (@patidubroff)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez pati dubroff (@patidubroff)

Dakota Johnson
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.