Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska
Metamorfozy gwiazd

Cezary Żak świętuje dziś 60 urodziny! 

Z tej okazji przypominamy jego ostatnią, spektakularną metamorfozę. Aktor schudł 30 kg!

Aleksandra Frankowska 22 sierpnia 2021 13:30
Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska

Cezary Żak to jeden z najlepszych polskich aktorów komediowych. W ostatnim czasie przeszedł sporą metamorfozę. Podczas lipcowek wizyty w studio Dzień dobry TVN opowiedział o swojej przemianie oraz tym co sprawiło, że zmotywował się do zrzucenia nadmiernych kilogramów. Jak teraz wygląda Cezary Żak?

Czytaj też: Katarzyna i Cezary Żakowie są razem już od 36 lat. Oto historia ich miłości

Cezary Żak, 2016

Cezary Żak 2016
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Cezary Żak już tak nie wygląda – aktor schudł 30 kg

Metamorfoza, którą przeszedł Cezary Żak zdziwiła wielu jego fanów. Aktor zawsze słynął z większej sylwetki, jednak zupełnie mu to nie przeszkadzało. Okazuje się, że duży wpływ na jego zmianę miał dietetyk, ale także żona, Katarzyna Żak. Jego początkowa waga przed dietą to 120 kg. Obecnie waży mniej niż 90 kg, co oznacza, że schudł ponad 30 kg.

Nauczyłem się jeść mniej i rozsądnie, a ponadto poznałem swój organizm, jego potrzeby i przyzwyczajenia. Podjadanie to najgorszy wróg, nie tylko odchudzającej się osoby. Postanowiłem, że wydłużę swoje przerwy między posiłkami. Co prawda dietetycy zalecają, aby jeść częściej i mniej, ale na mnie to po prostu nie działało. Ja musiałem się najeść i dopiero wtedy mogłem wytrzymać bez kolejnych drobnych przekąsek – powiedział w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Cezary Żak o motywacji do zmiany stylu życia

Podczas wizyty w studio Dzień Dobry TVN, aktor wyznał, co tak naprawdę zmotywowało go do zmiany nawyków i przejścia na dietę.

Zobacz również: Katarzyna Żak drży o córkę. Cezary Żak pokazał zdjęcie ze szpitala

Po pracy na planie „Rancza” miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza. Moja waga spadła o 30 kg i udaje mi się ją utrzymać – powiedział aktor.

Jego działania sprawił, że został również ambasadorem nowej kampanii społecznej Porozmawiajmy szczerze o otyłości.

Ponad połowa osób z otyłością mierzy się hejtem, nieprzychylnymi komentarzami, a czasem nawet wykluczeniem z powodu swojej wagi – powiedział.

Jak Wam się podoba zmiana Cezarego Żaka? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…