Cezary Żak z żoną, VIVA! maj 2016
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Żak drży o córkę. Cezary Żak pokazał zdjęcie ze szpitala

„Nieustannie się o nią martwię”, mówi aktorka

Konrad Szczęsny 17 kwietnia 2021 14:09
Cezary Żak z żoną, VIVA! maj 2016
Fot. Olga Majrowska

Jedno zdjęcie wywołało falę poruszających komentarzy. Cezary Żak zamieścił w sieci fotografię młodszej córki Zuzanny. Skomentowała ją jego małżonka, Katarzyna Żak. Aktorka nie ukrywa, że martwi się o pociechę... Dlaczego? 

Córki Katarzyny i Cezarego Żaków. Kim są Zuzanna i Aleksandra?

Poznali się jeszcze w trakcie studiów. Ślub wzięli w 1985 roku. Od tamtej pory, mimo kilku kryzysów, udaje im się z powodzeniem pielęgnować małżeństwo. Cezary i Katarzyna Żakowie tworzą jedyny w swoim rodzaju duet. Oboje są aktorami. Jego publiczność pokochała za rolę motorniczego Karola Krawczyka w „Miodowych latach”. Ją za postać Kazimiery Solejuk w kultowym „Ranczu”. W obydwu serialach oboje zresztą spotkali się na planie.

Prywatnie para jest dumnymi rodzicami dwóch córek. Starsza, Aleksandra, urodziła się w 1988 roku. Z kolei młodsza, Zuzanna, przyszła na świat siedem lat później. Cezary i Katarzyna Żakowie nie ukrywają, że pociechy są ich oczkiem w głowie i dostarczają nieustannie powodów do dumy.

Nie inaczej jest teraz, w trakcie pandemii koronawirusa. Aktor jednym zdjęciem zdradził, że młodsza córka pary aktywnie walczy na pierwszej linii frontu!

Czytaj także: Cezary Żak wraz z żoną mają powód do zmartwienia. Ich córka walczy z koronawirusem!

Katarzyna Żak, Zuzanna Żak, Aleksandra Żak, Cezary Żak, 1998 rok
Fot. MACIEJ BILLEWICZ/East News

Katarzyna Żak i Cezary Żak z córkami Zuzanną i Aleksandrą, 1998 rok

Cezary Żak, Katarzyna Żak, Zuzanna Żak, Aleksandra Żak, Warszawa, 19.12.2007 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Cezary Żak i Katarzyna Żak z córkami Zuzanną i Aleksandrą, Warszawa, 19.12.2007 rok

Katarzyna Żak drży o córkę. Zdjęcie Zuzanny Żak ze szpitala

Zuzanna jest absolwentką uniwersytetu medycznego i obecnie odbywa staż podyplomowy w jednym ze szpitali. Jak wynika z dostępnych w mediach informacji, córka Cezarego i Katarzyny Żaków chce w przyszłości związać życie zawodowe z interną i pediatrią. 

Obecnie jednak, tak jak wszyscy przedstawiciele służby zdrowia, także ona walczy na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa. Zgłosiła się w tym celu do jednej z placówek na ochotniczkę, by pomagać tym, którzy wymagają hospitalizacji w związku z zakażeniem SARS-CoV-2. 

Zdjęcie ukochanej córki w specjalnym kombinezonie, wprost ze szpitala, zamieścił na swoim profilu na Instagramie aktor. Nie ukrywa przy tym dumy. „Moja córka. Moja bohaterka. Moja lekarka”, podpisał fotografię.

Skomentowała ją żona serialowego Karola Krawczyka. Katarzyna Żak nie potrafiła ukryć targających nią emocji. Z jednej strony jest dumna, z drugiej zaś daje o sobie znać matczyna troska. „Jestem z niej szalenie dumna, ale nieustannie się o nią martwię”, podkreśliła.

Zuzanna Żak niesie pomoc nie tylko tym, którzy przebywają w szpitalu. Dba również o najbliższych, w tym drogich rodziców.

„Od początku pandemii bardzo ich prosiła, żeby poważnie podeszli do każdej restrykcji. Na wszelki wypadek, jak najrzadziej opuszczali swój dom, a z przyjaciółmi kontaktowali się tylko telefonicznie. Dowoziła im zakupy i dbała o wszystko, czego potrzebowali”, zdradził znajomy pary w rozmowie z mediami.  

Niestety, Cezary Żak przeszedł zakażenie koronawirusem, o czym poinformował w mediach społecznościowych dopiero, gdy oddawał tzw. „osocze ozdrowieńców”.  

Czytaj także: Oto córki Katarzyny i Cezarego Żaków! Co robią Zuzanna i Aleksandra?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.