Katarzyna Żak, Cezary Żak
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Cezary Żak wraz z żoną mają powód do zmartwienia. Ich córka walczy z koronawirusem!

Zuzanna Żak znajduje się na pierwszej linii frontu

Redakcja VIVA! 7 listopada 2020 07:56
Katarzyna Żak, Cezary Żak
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna i Cezary Żakowie są małżeństwem od 35 lat. Para aktorów doczekała się dwóch wspaniałych, dorosłych już córek. Rodzice mają teraz zarówno powód do dumy, jak i zmartwienia. Ich młodsza pociecha, Zuzanna znajduje się obecnie na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem! 

Katarzyna Żak i Cezary Żak mają powód do zmartwienia. Ich córka walczy z koronawirusem!

Okazuje się, że małżeństwo aktorów bardzo nie chciało, żeby ich córki poszły w ślady rodziców. "Ręce do Boga złożyłam, żeby tak się nie stało. To wymodlone. Uważam, że to jest bardzo trudny zawód dla kobiety. Poza tym będąc córkami bardzo popularnego taty, miałyby bardzo trudno. Żeby je ochronić, zawsze mówiłam: zawód B", mówiła w programie Dzień Dobry TVN Katarzyna Żak. Rok temu aktorka wraz ze swoimi córkami gościły w studiu porannego magazyny telewizyjny przy ul. Marszałkowskiej. Siostry opowiedziały wtedy, jakie ścieżki zawodowe obrały. 

Jak sama przyznała, Aleksandra Żak chciała kiedyś być aktorką, ale tata wybił jej to z głowy. Ostatecznie została producentką programów dla dzieci. "To bardziej tata mówił: nie, po moim trupie. Jestem blisko branży, ale po drugiej stronie kamery", opowiadała w DDTVN. Młodsza córka aktorów, Zuzanna Żak postanowiła natomiast obrać zupełnie inny kierunek, wybrała zawód lekarza. Mija właśnie pierwszy rok, od kiedy pracuje w zawodzie. "Ja poszłam w zupełnie inną stronę niż rodzice. Jeśli chodzi o sugestie rodziców, to były właśnie takie, żeby nie wybierać zawodu aktora, a jeśli chodzi o jakieś konkretne propozycje, to nie. To był mój wybór. Zawsze tak chciałam", wyznała rok temu Zuzanna. 

Katarzyna i Cezary Żakowie mają teraz zarówno powód do dumy, jak i zmartwienia. Ich młodsza córka znalazła się bowiem na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się z dnia na dzień, a w szpitalach brakuje miejsc dla chorych, jak i personelu medycznego. Z tego powodu wszystkie ręce muszą znaleźć się na pokładzie. Jako świeżo upieczony lekarz, w heroicznym starciu z epidemią bierze udział także Zuzanna Żak. Z koronawirusem ma zatem styczność na porządku dziennym. Chociaż z pewnością zachowuje niezbędne środki bezpieczeństwa, rodzice muszą się o nią bardzo martwić.  

Cezary Żak, Katarzyna Żak, córki
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.