Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska
NIEZWYKŁE HISTORIE

Katarzyna i Cezary Żakowie są razem już od 37 lat. Oto historia ich miłości

Związek aktorów przeżył przez ponad trzy dekady wiele wzlotów i upadków

Sabina Zięba 20 czerwca 2022 10:41
Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska

Choć trzymają się raczej z dala od błysków fleszy, są jedną z najpopularniejszych aktorskich par w polskim show-biznesie. Ich relacja wydaje się idealna, nie tylko w życiu prywatnym, ale również na deskach teatru czy małym ekranie. Ciężko uwierzyć, że ten zgrany duet sprawdza się już od 37 lat! 

Rocznica ślubu Cezarego i Katarzyny Żaków

Wiele osób kojarzy ich duet z Miodowych lat, inni kochają za role teatralne czy postaci w serialu Ranczo. Choć wydają się zgodną parą, zarówno na ekranie, jak i w życiu prywatnym, nie ukrywają, że zdarzają im się kryzysy. Katarzyna Żak w jednym z wywiadów wyznała: „Nie ma związków idealnych. Były awantury, te w ważnej sprawie i te z byle powodu - i wciąż się zdarzają. To normalne. Siła naszego związku polega na tym, że przyjaźnimy się ze sobą. I chociaż już tyle lat jesteśmy razem, nie nudzimy się w swoim towarzystwie”.

W tym roku para świętuje 37. rocznicę ślubu. Pobrali się w 1985 roku w bardzo młodym wieku - ona miała zaledwie 21 lat, on natomiast 24. Od tamtej pory w zgodzie budują wspólną przyszłość i wychowują dwie córki, Zuzannę (ur. 1990) i Aleksandrę (ur. 1997).

Czytaj także: Cezary Żak ma sławnego brata! To uwielbiany przez widzów komik i prezenter

Katarzyna Żak, Cezary Żak
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna Żak, Cezary Żak, sesja dla magazynu „VIVA!”, maj 2016 roku

Katarzyna i Cezary Żakowie: historia miłości

Poznali się na obozie jeździeckim w 1983 roku, a już dwa lata później ślubowali sobie miłość i wierność. Cezary Żak wyznał, że Katarzyna była jego pierwszą poważną dziewczyną. Ich decyzję o ślubie przyspieszyła chęć… ucieczki z rodzinnych domów. 

„Bardzo chcieliśmy być razem, wyrwać się z naszych konserwatywnych domów. I małżeństwo było jedynym sposobem, żeby po ludzku i z godnością wyprowadzić się od rodziców. *śmiech*. I zacząć żyć na własny rachunek. Przed ślubem byliśmy ze sobą dwa lata i to był bardzo fajny czas” - mówiła w wywiadzie dla „Gali” Katarzyna Żak. Nie mieli pieniędzy na wyprawienie wesela, więc przed ślubem pojechali do Francji i tam pracując fizycznie, uzbierali potrzebną sumę. „Byliśmy na północy [kraju] i w Paryżu. Mój wujek jest księdzem, wtedy był dyrektorem ośrodka dla Polonii w Le Touqet nad kanałem La Manche. Skuwaliśmy tam tynki, malowaliśmy pokoje, łazienki. Pracowaliśmy przez miesiąc, a potem na trzy tygodnie pojechaliśmy zwiedzać Paryż” - wspominali w wywiadzie dla „Gali”.

Przeczytaj też: Co dziś robi i jak wygląda serialowa Alinka z Miodowych lat?

Cezary Katarzyna Żak historia miłości
Fot. Marek Szymanski / Forum

Cezary i Katarzyna Żak z córką Olą 1998 r. 

Katarzyna i Cezary Żakowie: życie poza sceną

Katarzyna i Cezary Żakowie często grają razem w produkcjach. Najbardziej znani są z serialu „Miodowe lata”, gdzie wcielili się w role małżonków i z hitu „Ranczo”, w którym Cezary wcielał się w role księdza i wójta, a Katarzyna w Solejukową, żonę lokalnego pijaka. Jak oddzielają pracę od życia prywatnego? „Swój zawód zostawiamy za furtką. Bardzo rzadko rozmawiamy w domu o aktorstwie. No, czasem plotkujemy o koleżankach i kolegach..." - żartował Cezary Żak w wywiadzie dla „Przeglądu”.

Katarzyna Żak nie zawsze podchodziła do wspólnych projektów z entuzjazmem. Nie była chętna, żeby pracować z mężem na tych samych planach zdjęciowych, bo bardzo osobiście odbierała jego uwagi. Z drugiej strony nawet jeśli para pracuje nad tym samym serialem, to bardzo rzadko spotykają się na planie w te same dni zdjęciowe. W „Ranczu” przez osiem sezonów widzieli się raptem przez trzy dni zdjęciowe.

Czytaj także: Marta Żmuda Trzebiatowska szczerze o macierzyństwie: „Tęsknię za życiem sprzed dzieci”

Cezary Żak z żoną, VIVA! maj 2016
Fot. Olga Majrowska

Cezary Żak z Katarzyną Żak, sesja dla magazynu „VIVA!”, maj 2016

Katarzyna i Cezary Żakowie: sekret ich miłości

Kilka lat temu Katarzyna i Cezary Żakowie postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Zrobili to w bardzo szczególnym miejscu - ceremonia odbyła się w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach, gdzie toczy się akcja „Rancza”.

Gdy w 2016 roku udzielili nam wywiadu przy okazji świętowania rocznicy związku, nie potrafili odpowiedzieć, czy bardziej łączy ich miłość, czy przyzwyczajenie. Cezary Żak wówczas wyjawił: „My nie lubimy mówić o uczuciach, używać wielkich słów. Zwłaszcza w gazetach. Ale powiem ci, że jak widzę starszych ludzi, którzy idąc ulicą, trzymają się za ręce, to mnie rozczula. Pytasz: miłość, przyzwyczajenie – po prostu jesteśmy razem i jest nam dobrze. Po tylu latach lubimy ze sobą rozmawiać i nie nudzimy się”.

Jednym ze sposobów na przełamanie rutyny jest podróżowanie. Katarzyna i Cezary uwielbiają podróżować razem. Zawsze po zakończeniu zdjęć do seriali robią sobie dłuższą przerwę i ruszają zwiedzać świat. „Kończymy serial po trzech, czterech miesiącach codziennej, intensywnej pracy i musimy gdzieś się wyrwać. Żeby pooddychać innym powietrzem, zobaczyć słońce, nabrać energii” - tłumaczyli w wywiadzie.

Cezary Żak, Katarzyna Żak, Zuzanna Żak, Aleksandra Żak, Warszawa, 19.12.2007 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Cezary Żak, Katarzyna Żak, Zuzanna Żak, Aleksandra Żak, Warszawa, 19.12.2007 rok

W 2020 roku, z okazji 35. rocznicy ślubu, małżeństwo opublikowało w mediach społecznościowych poruszające zdjęcia. Katarzyna na Instagramie dodała fotografię ze wspólnego wyjazdu nad jezioro. Opatrzyła ją wzruszającym podpisem: „35 lat temu, 24 sierpnia o godz. 17.00 wyruszyliśmy razem w podróż ...i płyniemy razem, czasem z prądem, czasem pod wiatr dziękując losowi za każdy dzień naszego wspólnego życia!!!”.

Z kolei Cezary pokazał na swoim fanpage’u na Facebooku ujęcie z dnia ich ślubu i stwierdził: „Dziś nasza koralowa rocznica. Kłaniam się mojej żonie najniżej jak potrafię wciąż pełen miłości, podziwu i szacunku dla Niej”.

Zobaczcie, jak się zmienili!  

Czytaj także: Cezary i Katarzyna Żakowie są dumni z młodszej córki. Zuzanna ratuje ludzkie życia...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Żak (@katarzynazak.official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.