Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski
O tym się mówi

Mówili o sobie: mąż i żona, ale nigdy nie wzięli ślubu. Siostra Ani Przybylskiej zdradziła powód

„Zawsze wiedziałam, że Jarek to ogromna miłość Ani”

Marta Nawacka 22 sierpnia 2023 11:04
Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Przez lata Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk stanowili zgodną i piękną parę, która mogła być przykładem dla innych. Zakochani w sobie do szaleństwa, doczekali się wspólnie trójki dzieci, lecz nigdy nie zdecydowali się na ślub, choć niejednokrotnie mówili o sobie „mąż i żona”... Dlaczego? Po latach siostra zmarłej aktorki zdradziła powód tej decyzji.

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk: ich miłość rozdzieliła śmierć

Przez trzynaście lat Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk uchodzili za parę niemal idealną. Wspólnie doczekali się trójki dzieci: synów Jasia i Szymona oraz córki Oliwii. Poznali się u wspólnego znajomego, jednak wówczas aktorka była narzeczoną tenisisty, Dominika Zygry. Piłkarz zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, ale musiał walczyć z tym uczuciem. „Ogromnie mi się podobała, imponowała mi tym, co robiła zawodowo. Ale dla mnie była jak owoc zakazany: żona kolegi. Widziałem jak patrzy na mnie swoimi dużymi ślepiami i wyobrażałem sobie różne rzeczy”, wyznał w rozmowie z VIVĄ!.

Z czasem okazało się, że Jarosław Bieniuk był miłością życia Anny Przybylskiej. Razem tworzyli jedną z najpiękniejszych par w polskim show-biznesie, a ukochany wspierał aktorkę do jej ostatnich chwil, kiedy przegrywała walkę z rakiem trzustki. Ich miłość ostatecznie rozdzieliła śmierć Ani 5 października 2014 roku.

Czytaj też: Relacje Michała Olszańskiego z synem nie zawsze były łatwe. Z czasem udało im się je naprawić

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, 06.07.2013 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, 06.07.2013 rok

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk: dlaczego nie wzięli ślubu?

Małżeństwo Ani Przybylskiej i Dominika Zygry nie przetrwało zbyt długo. Para rozstała się 3 miesiące po przeprowadzce do wspólnego mieszkania – razem zamieszkali w lutym 2001 roku, a w maju aktorka wróciła do domu rodzinnego. Od tego momentu przekonana była, że małżeństwo szkodzi miłości i to dzieci spajają związek o wiele bardziej skutecznie niż obrączka.

Aktorka na pierwszym miejscu zawsze stawiała rodzinę i była w stanie sporo dla niej poświęcić. Kiedy piłkarz podpisał kontrakt z klubem Antalyaspor, po prostu spakowała się i przeprowadziła do Turcji. W biograficznej książce „Ania” siostra Anny Przybylskiej podkreśla, że bardzo poważnie traktowała ona małżeńskie obowiązki. „Myślę, że ona po prostu dosłownie rozumiała słowo „zamężna”. Zawsze szła za swoim mężem”. Jarosław Bieniuk i Ania Przybylska często zwykli mówić o sobie „mąż i żona”, choć nie mieli ślubu. Sporo osób było więc przekonanych, że faktycznie są małżeństwiem, jednak piłkarz rozwiał te wątpliwości. „Mamy trójkę dzieci, to jak trzy obrączki, wiąże na stałe bardziej niż cokolwiek”, wyznał.

Jarosław Bieniuk często miał wracać do tematu ślubu, jednak Anna Przybylska nigdy nie zdecydowała się na tę uroczystość. Dlaczego? Więcej na ten temat zdradziła Agnieszka Kubera, siostra aktorki. „Zawsze wiedziałam, że Jarek to ogromna miłość Ani. I czasami jak się zastanawialiśmy, dlaczego nie biorą ślubu. Ania mówiła: "Ja jednego męża już miałam, wiem, jak to smakuje, a my świetnie funkcjonujemy w wolnym związku". Mówiła też, że może kiedyś, gdy już przestanie grać, to się pobiorą”, wyznała w rozmowie z VIVĄ!. Niestety nigdy nie było im to dane...  

Zobacz także: Przyrodnia siostra Piotra Woźniaka-Staraka przyjaźniła się z jego żoną. Z dnia na dzień zniknęła

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, premiera filmu
Fot. Grąbczewski/AKPA

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk, premiera filmu "Złoty środek", 2009 rok

Anna Przybylska, Viva! 17/2012
Fot. IZA GRZYBOWSKA

Anna Przybylska z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2012 rok

Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk, Jan Bieniuk, Bieniuk, Viva! 18/2022
Fot. Mateusz Stankiewicz

Oliwia Bieniuk, Agnieszka Kubera, Krystyna Przybylska, sesja dla magazynu „VIVA!”, październik 2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.