zmiana czasu 2019
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Zmiana czasu na letni! Kiedy przestawiamy zegarki w marcu 2024?

Nie przegap dnia, kiedy śpimy krócej!

Aleksandra Frankowska 6 marca 2024 15:27
zmiana czasu 2019
Fot. Adobe Stock

Zbliżający się koniec marca to nie tylko obietnica cieplejszych dni i kwitnącej przyrody, ale również czas, w którym wiele krajów podejmuje decyzję o zmianie czasu zimowego na czas letni. Czy wiecie, kiedy dokładnie przestawić zegarki na czas letni? Podpowiadamy!

ZOBACZ TEŻ: Magda Mołek rozwodzi się z drugim mężem. Wychowali dwójkę dzieci, ich relacja była owiana tajemnicą

Kiedy zmieniamy czas na letni?

W tym roku, tradycyjnie już, w nocy z soboty, 30 marca, na niedzielę, 31 marca, przestawimy zegarki o godzinę do przodu, co oznacza, że rozpoczniemy czas letni.

Zmiana czasu jest praktyką stosowaną w wielu krajach na całym świecie, a jej celem jest wydłużenie dni oraz wykorzystanie lepszego oświetlenia słonecznego, co z kolei może przyczynić się do oszczędności energii elektrycznej oraz poprawy samopoczucia ludzi. Choć zmiana ta nie jest jednomyślnie akceptowana przez społeczeństwo, to jednak większość ludzi docenia korzyści płynące z dłuższych dni i możliwości spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Magda Mołek rozwodzi się z mężem! Wydała pilne oświadczenie

Zmiana czasu na letni 2024

Czas letni sprzyja także rozwojowi turystyki oraz różnego rodzaju aktywności społecznych i kulturalnych. Dłuższe, jaśniejsze wieczory zachęcają do wyjść na spacer, spotkania ze znajomymi czy uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, koncertach czy festiwalach. Dzięki temu społeczności lokalne mogą bardziej aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym i społecznym. 

TAGI #wiosna

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.