Sprawdź, gdzie odbyły się zjawiskowe śluby europejskich książąt

Alesandra Tylińska 16 kwietnia 2018 18:30

Marzy Ci się ślub jak z bajki? Szukasz inspiracji, jak zorganizować iście królewską uroczystość? Zobacz gdzie odbyły się śluby: księcia Luksemburga Felixa i jego wybranki Clarie Lademacher czy księcia Karola Filipa z Sofią Hellqvist. Królewskie śluby charakteryzują się przepychem, a miejsca w których te pary powiedziały sobie sakramentalne „tak” są magiczne i dosłownie zapierają dech w piersiach. Zobacz, zachwyć się i… zainspiruj. 

1/6
śluby królewskie
Copyright @east News
1/6

Nieziemsko przystojny szwedzki książę Karol Filip poślubił Sofię Hellqvist w przepięknej kaplicy królewskiej na Zamku Królewskim w Sztokholmie.

2/6
śluby królewskie
Copyright @east News
2/6

W latach pięćdziesiątych w katedrze świętego Mikołaja w Monako odbył się ślub amerykańskiej aktorki Grace Kelly i księcia Rainiera. Goście zostali zaproszeni następnie do sali tronowej Pałacu Książęcego.

3/6
śluby królewskie
Copyright @east News
3/6

Ślub księcia Alberta II i Charlene Wittstock odbył się w znajdującym się na skale, XVII - wiecznym Pałacu Książęcym w Monako.

4/6
śluby królewskie
Copyright @east News
4/6

Księżnej Kate i księcia Williama nie trzeba nikomu przedstawiać. Ceremonia ich zaślubin odbyła się oczywiście w… opactwie Westministerskim, następnie młoda para pojawiła się na balkonie pałacu Buckingham.  

5/6
śluby książęce
Copyright @east News
5/6

Sakramentalne „tak” powiedzieli sobie także książę Wilhelm i Stephanie de Lannoy. Jako miejsce zaślubin para książęca wybrała katedrę Najświętszej Maryi Panny w Luksemburgu.

6/6
sluby królewskie
Copyright @sluby królewskie
6/6

V Książę Luksemburga Felix poślubił swoją wybrankę, piękną Clarie Lademacher w gotyckim kościele z ołtarzem z XVII – wieku… Saint – Maximin – la – Sainte – Baume.   

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.