wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Trendy ślubne 2021: jak będą wyglądały wesela po koronawirusie?

Mikrowesela to hit nadchodzących miesięcy! Jakie nowości jeszcze nas czekają?

Barbara Łubko 10 maja 2020 16:30
wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com

Pandemia koronawirusa dotknęła niemal każdą dziedzinę naszego życia, nie ominęła też branży weselnej i samych narzeczonych. Epidemia przerwała wspaniałą passę firm organizujących wesela, bo choć liczba zawieranych małżeństw spada, to jednak do tej pory wydatki młodych na wesela rosły.

Presja organizowania wesel, które pięknie będą prezentowały się także w mediach społecznościowych sprawiała, że wiele par stawiało na śluby i wesela w iście luksusowym wydaniu. Według badań przeprowadzonych przez amerykański portal The Knot w 2019 roku średni koszt ślubów, organizowanych w USA w ubiegłym roku wyniósł 33 900 dolarów w porównaniu do 31 213 dolarów w 2014 roku.

Wraz z rozwojem pandemii koronawirusa biznes weselny staje przed ogromnym wyzwaniem. Przyszłe panny młode wydały przecież fortunę na suknie ślubne, a wiele innych kosztów poniesionych przez przyszłe małżeństwa nie jest możliwa do odzyskania - nawet w obliczu przełożenia daty ślubu. Obecni narzeczeni prawdopodobnie dużo ostrożniej będą podchodzić do organizacji wesel w związku z niepewną przyszłością i w obawie o domowy budżet. Naturalną tendencją będzie więc prawdopodobnie przygotowywanie mniejszych wesel.

wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-6
Fot. Adobe.Stock.com

Trendy weselne 2021: mikrośluby hitem po pandemii koronawirusa

Każdego roku szukamy dla Was modnych pomysłów na organizowanie wesela. Przyglądamy się trendom modowym, szukamy najciekawszych kreacji z wybiegów światowych stolic mody, wybieramy trendowe aranżacje sal weselnych czy najmodniejsze motywy przewodnie dla wesel. Na 2021 rok jednak najistotniejszym trendem wydaje się być sam rozmiar wesela - imprezy będą małe. Zaczynamy je więc nazywać mikroweselami. Brytyjski serwis ślubny Hitched już teraz przewiduje, że to właśnie mikrowesela będą najmocniejszym trendem na 2021 rok.

Nie jest to jednak nowe zjawisko! Mikrowesela od dłuższego czasu są uważane za szykowne. Termin ten odnosi się do ślubu na mniej niż 20 osób. Idealnym przykładem będzie ślub z filmu „Seks w wielkim mieście”, gdzie Carrie Bradshaw poślubiła Mr. Biga w nowojorskim ratuszu w towarzystwie trzech najlepszych przyjaciółek.

Mikrowesele ma dużo plusów. Para młoda ma więcej czasu na świętowanie w gronie najbliższych w intymnej atmosferze. Posiadanie mniejszej liczby gości pozwoli nowożeńcom spędzić wartościowo czas ze wszystkimi!

W założeniu mikrowesele powinno też być tańsze do zorganizowania! Pod warunkiem jednak, że wynajmiemy niedużą salę - w dużej koszt samego wynajmu będzie taki sam jak przy dużej imprezie. 

Może warto zarezerwować prywatną salę w restauracji na całonocną ucztę? Albo pomyśleć o ślubie w plenerze! Przy organizacji ślubu na 20-30 osób możesz zdecydować się na urokliwe miejsce, takie jak agroturystyka.

wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-5
Fot. Adobe.Stock.com

wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-4
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.