Oto najmodniejsze miasta, które warto odwiedzić wiosną

Barbara Łubko 10 lutego 2018 10:00
1/7
7 pomysłów na citibreak w Europie
Copyright @Fotolia
1/7

Brakuje Ci dni urlopowych, ale nie chcesz rezygnować z podróży? Idealny pomysł na  krótki wyjazd to tzw. city break - kilkudniowy pobyt i zwiedzanie (najlepiej podczas weekendu) jednego z pięknych miast. Loty są coraz tańsze i za grosze możesz wybrać się do jednego z europejskich miast na weekend! Wiosną 2018 pomyśl też o wydłużonych weekendach - w tym roku doskonale zapowiada się majówka (1 maja wypada we wtorek, a 3 maja w czwartek!) i Boże Ciało - święto przypada  31 maja w czwartek (wystarczy wziąć jeden wolny dzień i możemy zrobić sobie 4-dniowy miniurlop!).

Gdzie pojechać? Oczywiście możesz polecieć do Paryża czy Londynu, ale warto wziąć pod lupę mniej oczywiste kierunki i te, które właśnie wiosną są najbardziej atrakcyjne (np. wyjazd do Rzymu latem będzie męczący - w lipcu jest zbyt gorąco). Oto nasza lista 7 miast, które warto zwiedzić wiosną 2018!

 

MIASTO NA WEEKEND: BRUGIA

 

Brugia nazywana jest belgijską Wenecją. Nic dziwnego, to miasto położone we Flandrii zachwyca malowniczymi kanałami i średniowieczną architekturą. Romantycznie i… smacznie, bo Belgia słynie przecież z doskonałej czekolady, a w samej Brugii warto nie tylko odwiedzić pyszne kawiarnie, ale zwiedzić też Muzeum Czekolady. 

 

Zobacz także: TOP 10 krajów, które warto zobaczyć w 2018 roku! Tego się nie spodziewaliśmy…

2/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Budapeszt
Copyright @Fotolia
2/7

MIASTO NA WEEKEND: BUDAPESZT

 

Secesyjna architektura Budapesztu zachwyci każdego! Wspaniałe kamienice fin-de-siècle, staroświeckie kawiarnie i eleganckie łaźnie sprawią, że poczujesz się jakbyś nie tylko podróżował do innego miasta, ale też odbył podróż… w czasie! Po Budapeszcie łatwo się poruszać, a rzeka płynie w jego sercu. Na zachodnim brzegu leży Buda. To tu znajduje się iście baśniowy pałac. Na wschodniej stronie leży Pest - miasto, zjednoczone z Budą w 1873 roku. Tu znajduje się ciekawa dzielnica żydowska.

 

Zobacz także: PODRÓŻE VIVY!: Między pustynią a morzem. Oman wciąż nieodkryty kraj niczym z „Baśni 1001 nocy”

3/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Amsterdam
Copyright @Fotolia
3/7

MIASTO NA WEEKEND: AMSTERDAM

 

Amsterdam ma dwa oblicza. To z jednej strony europejska metropolia, stolica kraju, a z drugiej urokliwe miasteczko, wystarczająco małe, aby chodzić lub jeździć po nim rowerem! Śliczne mosty i liczne kanały nadają Amsterdamowi wiejski urok, ale nie daj się zwieść - znajdują się tu jedne z najlepszych w Europie muzeów sztuki! No i nie zapomnij o tulipanach - wiosna to najlepszy czas, żeby je podziwiać!

 

Zobacz także: Czego nie możemy przewozić w samolocie? Oto 5 prostych zasad!

4/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Lizbona
Copyright @Fotolia
4/7

MIASTO NA WEEKEND: LIZBONA

 

Miasto położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego przyciąga turystów magię minionych epok. Choćby stuletnie drewniane tramwaje, które nadal przemierzają położone na wzgórzach ulice Lizbony. Centrum miasta i dzielnica Baixa to prawdziwa uczta dla oczu. Smakosze wspaniałej kuchni też nie będą mieli na co narzekać. 

 

Zobacz także: Gdzie wyjechać na narty? Oto kierunki sprawdzone przez gwiazdy!

 

5/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Rzym
Copyright @Fotolia
5/7

MIASTO NA WEEKEND: RZYM

 

Wieczne Miasto to must-have na liście każdego fana europejskich podróży. Co zwiedzić w Rzymie? Lepiej zastanowić się, co wykreślić z listy! Jeden weekend to zdecydowanie za mało czasu, żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, które kryją rzymskie mury. A może po prostu snuć się po rzymskich uliczkach bez planu? Rzymskie wakacje będą fascynujące, bez względu na to, jak je zaplanujesz! 

 

Zobacz także: Oto 10 superhoteli, które zostaną otwarte w 2018 roku! A wśród nich hotel Europejski w Warszawie! Ile zapłacimy za noc?

6/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Sewilla
Copyright @Fotolia
6/7

MIASTO NA WEEKEND: SEWILLA

 

To miasto idealne do odwiedzenia w weekend. W Sewilli znjadziesz wszystko (lub prawie wszystko), z czego słynie Hiszpania, a w tym flamenco i bary tapas. Sewilla jest idealnym miejscem na krótki wypad, szczególnie na wiosnę, zanim dni staną się zbyt upalne. Koniecznie zobacz Stare Miasto, spaceruj po brukowanych ulicach dzielnicy Santa Cruz i zobacz wspaniały królewski pałac Alcázar. 

 

Zobacz także: Super galeria podróżującego kota! Te zdjęcia podbijają Instagram

7/7
7 pomysłów na citibreak w Europie - Sztokholm
Copyright @Fotolia
7/7

MIASTO NA WEEKEND: SZTOKHOLM

 

To skandynawskie miasto jest malowniczą mozaiką wyspiarskich dzielnic połączonych mostami i transportem promowym. Wiosną w Sztokholmie jest już nieco cieplej - zwiedzanie zimą to sport dla prawdziwych fanów mroźnych temperatur. Koniecznie odwiedź galerię Fotografiska - tu goszczą jedne z ciekawszych światowych wystaw zdjęć. Ciekawostką na mapie Sztokholmu jest też Skansen - najstarsze na świecie muzeum na otwartym powietrzu, w którym można podziwiać autentyczne historyczne zabudowanie sprowadzone z całej Szwecji.

 

Zobacz  także: Smacznie i tanio? Na pewno modnie! Oto 5 hal targowych Europy, które warto odwiedzić!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.