Znamy odpowiedź na to pytanie!

Redakcja Viva! 3 kwietnia 2021 13:27

Niejednego z Was zapewne dręczy zagadka dotycząca symbolu Wielkanocy 2021. Królik czy zając? To pytanie pojawia się bardzo często przy stole świątecznym. Postanowiliśmy rozwiać Wasze wątpliwości raz na zawsze. Na samym początku ustalmy, czym różnią się one od siebie. Zając jest przede wszystkim większy, ma dłuższe kończyny oraz uszy.

Zające kojarzą nam się z nadejściem wiosny, gdyż w marcu i kwietniu możemy zaobserwować ich zachowania godowe. Królik europejski natomiast, często mylony z zającem, przybył do nas z Półwyspu Iberyjskiego. W kulturze gatunki te zlały się ze sobą, ze względu na podobny wygląd. Jednak od zawsze to zając był symbolem wielkanocnym, więc to jemu w dalszym ciągu należy się ten tytuł. 

1/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
1/4

Zające często pojawiają się w naszych koszyczkach wielkanocnych.

2/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
2/4

Ich czekoladowa wersja to standardowy prezent dla dzieci.

3/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
3/4

Właściciele króliczków często przebierają swoje zwierzątka z okazji Wielkanocy.

4/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @INSTAGRAM
4/4

Nawet Ci, którzy króliczków nie mają ;).

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.