Znamy odpowiedź na to pytanie!

Redakcja Viva! 3 kwietnia 2021 13:27

Niejednego z Was zapewne dręczy zagadka dotycząca symbolu Wielkanocy 2021. Królik czy zając? To pytanie pojawia się bardzo często przy stole świątecznym. Postanowiliśmy rozwiać Wasze wątpliwości raz na zawsze. Na samym początku ustalmy, czym różnią się one od siebie. Zając jest przede wszystkim większy, ma dłuższe kończyny oraz uszy.

Zające kojarzą nam się z nadejściem wiosny, gdyż w marcu i kwietniu możemy zaobserwować ich zachowania godowe. Królik europejski natomiast, często mylony z zającem, przybył do nas z Półwyspu Iberyjskiego. W kulturze gatunki te zlały się ze sobą, ze względu na podobny wygląd. Jednak od zawsze to zając był symbolem wielkanocnym, więc to jemu w dalszym ciągu należy się ten tytuł. 

1/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
1/4

Zające często pojawiają się w naszych koszyczkach wielkanocnych.

2/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
2/4

Ich czekoladowa wersja to standardowy prezent dla dzieci.

3/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @Instagram
3/4

Właściciele króliczków często przebierają swoje zwierzątka z okazji Wielkanocy.

4/4
Króliczek wielkanocny
Copyright @INSTAGRAM
4/4

Nawet Ci, którzy króliczków nie mają ;).

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.