Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Z OSTATNIEJ CHWILI

Magda Mołek rozwodzi się z mężem! Wydała pilne oświadczenie

„Musiałam podjąć decyzję”, ujawniła

Konrad Szczęsny 6 marca 2024 14:19
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Ta wiadomość wywołała medialną sensację. Magda Mołek za pośrednictwem mediów społecznościowych wydała oświadczenie i potwierdziła, że jej małżeństwo z Maciejem Taborowskim dobiegło końca. Ślub wzięli w 2011 roku, doczekali się dwóch synów. 

Magda Mołek: rozstanie. Dlaczego rozwodzi się z Maciejem Taborowskim?

Tego nikt się nie spodziewał. Stronili od medialnego zgiełku, jednak wydawali się parą dobraną idealnie. Magda Mołek i Maciej Taborowski byli małżeństwem przez ponad dekadę. Doczekali się dwóch synów: 13-letniego Henryka i 6-letniego Stefana. Jednak, jak przekazała w sieci dziennikarka, ten związek to już przeszłość. 

Uprzedzając ewentualną medialną burzę, w trosce o spokój moich dzieci i najbliższych, chcę Was poinformować, że musiałam podjąć decyzję o rozwodzie z moim mężem. Proszę o uszanowanie tego trudnego momentu. Każde naruszenie moich dóbr osobistych, mojej prywatności, będzie niezwłocznie kierowane na drogę sądową. Te z Was, które są mi dziś życzliwe, proszę o wsparcie. Dziękuję”, przekazała na swoim profilu na Instagramie Magda Mołek.

Co jest przyczyną rozstania? Tego nie wiemy. Ze słów dziennikarki może jednak wynikać, że to ona podjęła decyzję o zakończeniu małżeństwa... W komentarzach zaroiło się o wyrazów wsparcia. „Dużo siły Madzia♥️ zmiany są zawsze na lepsze!”, napisała Barbara Kurdej-Szatan. „Wszystko przejdziesz. Wszystko ogarniesz ❤️ jesteśmy tu z Tobą❤️”, dodała Małgorzata Rozenek-Majdan. „❤ Wirtule najmocniej Madzia”, podkreśliła Zofia Zborowska. Wpis skomentowali również m.in. Michał Szpak, Aneta Kręglicka oraz Beata Ścibakówna.

Czytaj także: Mąż Magdy Mołek zasiadł w radzie nadzorczej TVP. Co o wiemy o Macieju Taborowskim?

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Magda Mołek, mąż Maciej Taborowski, Mariusz Walter, Bożena Walter, Paszporty „Polityki” 2019, 14.01.2020 rok

Kim jest Maciej Taborowski, drugi mąż Magdy Mołek?

To pochodzący z Łodzi 45-letni adwokat. Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej i prawie międzynarodowym. Maciej Taborowski jest profesorem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, w latach 2019-2022 sprawował funkcję zastępcy rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Z kolei od grudnia 2023 roku jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej TVP - to konsekwencja zmiany, jaka zaszła przy Woronicza po jesiennych wyborach parlamentarnych. Jest człowiekiem świetnie wykształconym, który biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim oraz holenderskim. Przez lata angażował się również we współpracę z licznymi organizacjami pozarządowymi, w tym tymi o profilu kulturalnym. Walczył także o wolność słowa i przestrzeganie praw i swobód obywatelskich.

Maciej Taborowski nie jest pierwszym mężem Magdy Mołek. W latach 2001-2005 dziennikarka była związana z Danielem Lewczukiem. Z drugim życiowym partnerem związek sformalizowała w 2011 roku. Para konsekwentnie unikała wspólnego pojawiania się na salonach – robili to bardzo rzadko i przy wyjątkowych okazjach. Wiadomo, że poznali się na imprezie u znajomych. Doczekali się dwóch synów: Henryk przyszedł na świat w 2011 roku, zaś Stefan siedem lat później. Jak podkreślała dziennikarka w wywiadzie dla „VIVY!”, do procesu wychowawczego podchodzili po partnersku.

„Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa”, zwierzała się Beacie Nowickiej w czerwcu 2019 roku.  

Czytaj także: Magda Mołek rozwodzi się z drugim mężem. Wychowali dwójkę dzieci, ich relacja była owiana tajemnicą

Maciej Taborowski, Posiedzenia komisji senackich, Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, 03.12.2019 r.
Fot. Piotr Molecki/East News

Maciej Taborowski, posiedzenia komisji senackich, Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, 03.12.2019 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.