Czym jest zjawisko smugsolation
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Piętrowa willa, basen i ogród… Czym jest zjawisko smugsolation?

Nie każdy odbywa kwarantannę w takich warunkach…

Redakcja VIVA! 4 kwietnia 2020 16:30
Czym jest zjawisko smugsolation
Fot. Adobe.Stock.com

Nie trwało to długo. Wystarrczyły trzy tygodnie izolacji, wywołanej przez pandemię koronowirusa i narodził się nowy irytujący trend w mediach społecznościowych… Smugsolation dotyka nas wszystkich! Co kryje się pod tym tajemniczym słowem?

Smugsolation to czynność poddania się kwarantannie podczas globalnego kryzysu w godnej pozazdroszczenia lokalizacji (luksusowy penthouse, dwór, willa, rodowa wiejska posiadłość) w luksusowym otoczeniu i prezentowanie nagrań i zdjęć z tak przebiegającej kwarantanny w mediach społecznościowych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

movie suggestions? 🖤

Post udostępniony przez Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Smugsolation - luksus podczas kwarantanny

Większość z nas poddała się izolacji w mieszkaniach, których powierzchnia waha się między 30 m kw. a 130 m kw. Szczęściarze są teraz w domach z ogródkiem. Posiłki przygotowujemy sami, z tego co udało nam się zgromadzić w lodówce (szczęściarze mają do dyspozycji jeszcze produkty ze spiżarki), a trening uprawiamy na macie rozłożonej w salonie, za hantle służą nam butelki z wodą mineralną… Jest jednak nieco mniejsza grupa osób, które mogą sobie pozwolić na kwarantannę w nieco innych warunkach. Rezydencja o powierzchni 400 m kw., ogród wielkość połowy warszawskich Łazienek, przydomowy basen o olimpijskich wymiarach, sala ćwiczeń z sprzętami najwyższej klasy, a do tego pomoc prywatnego kucharza, ogrodnika czy gosposi… Izolacja w takich warunkach brzmi bardziej jak urlop marzeń?

Celebryci nie wyjeżdżają, nie uczestniczą w hucznych imprezach, ani nie jeżdżą swoimi, wartymi miliony autami. Co więc im pozostaje? Wrzucanie zdjęć z swoich niesamowitych rezydencji. Chętnie pokazują, jak odbywają kwarantannę w iście królewskich warunkach, a my - zwykli śmiertelnicy, oglądamy ich Instastories oraz posty i… popadamy we frustrację.

Pokaż mi jak mieszkasz - powiem Ci jaką masz kwarantannę

Niektórzy celebryci prześcigają się w coraz to bardziej absurdalnych zdjęciach z domowej kwarantanny, które raczej nie zjednują im rzeszy nowych followersów. Popularny influencer podróżniczy Jack Morris (2,7 mln obserwujących na Instagramie) wrzuciła zdjęcie ze swojej izolacji w salonie willi na Bali. Zdjęcie opatrzył komentarzem: „Jak wygląda nasza samoizolacja tutaj #bali 🎮 Netflix/Mario Kart to właściwie moje życie teraz! Co robicie, żeby bawić się w domu? Macie jakieś rekomendacje dotyczące seriali /filmów? Mam nadzieję, że wszyscy są bezpieczni!”. No cóż, żeby dobrze bawić się w domu włączamy 50-calowy telewizor…

Spacer z psem to teraz Twoje ulubione zajęcie, a z partnerem kłócicie się, kto tym razem wyprowadzi Azora na dwór? Nie wpadliście na pomysł Lauren Bullen, która swojego czworonoga zabiera na spacer nad basen!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.