Koale w Australii
Fot. East News
O tym się mówi

W Australii z powodu pożarów zginęło już prawie miliard zwierząt!

Zobacz wzruszający film z akcji ratowania koali!

Marta Cieplak 10 stycznia 2020 20:29
Koale w Australii
Fot. East News

Eksperci podają, że ofiarami pożarów w Australii padło już prawie miliard zwierząt! Co gorsza, aż 81% występujących tam gatunków jest obecnych tylko i wyłącznie na tym terenie. A to może oznaczać, że część z nich będzie zagrożona całkowitym wyginięciem!

Ratowanie koali w Australii

Od początku pożarów strażacy, ale i osoby prywatne, ratują każde możliwe zwierze. Do historii przejdzie już filmik, na którym widać jak kobieta biegnie do płonącego buszu i bierze w ramiona poparzonego koalę, który jest w tak dużym szoku, że nawet nie wie gdzie uciekać. Maluch niestety zmarł z powodu obrażeń, ale od tego czasu o kolach zrobiło się bardzo głośno.

Od kilku dni trwa także ogromna akcja wirtualnej adopcji koali przez ludzi na całym świecie, do której przyłączyły się także polskie gwiazdy! W ten sposób zbierane są środki na ratowanie i leczenie poparzonych w Australii zwierząt.

Dziś w internecie pojawił się także wzruszający filmik pokazujący samochód pełen koali, które udało się uratować jednemu mężczyźnie. Na filmie widać misie na siedzeniach, na podłodze, w bagażniku, dosłownie wszędzie. „Mała akcja ratunkowa. Próbujemy uratować tak wiele żyć, jak tylko się da” mówi autor filmiku i lokalny bohater.

To video to najsłodsze, co dzisiaj zobaczycie!

W tym tygodniu świat obiegła także straszna wiadomość o decyzji o wystrzelaniu 10.000 wielbłądów w Australii. Jaki był jej powód? Zwierzęta piją duże ilości wody w dotkniętej suszą Południowej Australii, a do tego są niezwykle agresywne i stanowią zagrożenie dla mieszkańców tego regionu.

Co będzie dalej? Nie wiadomo. Na razie pomoc dla Australii płynie z całego świata, także od osób prywatnych, które wymyślają coraz to bardziej kontrowersyjne metody zbierania funduszy na ten szczytny cel. Non-stop trwa także akcja ratownicza na obszarze objętym pożarami. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.