Polskie gwiazdy adoptują koale
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Polskie gwiazdy adoptują koale!

W ten sposób pokazują solidarność z ogarniętą pożarami Australią

Redakcja VIVA! 7 stycznia 2020 19:18
Polskie gwiazdy adoptują koale
Fot. Adobe.Stock.com

Wirtualna adopcja misia koala? Tak! Na ten pomysł wpadły już nie tylko zagraniczne, ale także polskie gwiazdy! Przerażający dramat australijskich zwierząt, które giną w pożarach na terenie całego kraju wzbudza smutek na całym świecie. Właśnie dzięki wirtualnej adopcji możemy przekazać środki na pomoc potwornie poparzonym i cierpiącym zwierzętom.

Gwiazdy adoptują koale

Polscy celebryci wsparli finansowo Koala Hospital Port Macquarie, adoptując chore koale, które przebywają w tym ośrodku. Jak to działa? Szpital będzie pobierać od adopcyjnych rodziców środki, aż do momentu, w którym zwierzęta wyzdrowieją.

Jako jeden z pierwszych koalę zaadoptował muzyk Tomasz Organek.

"W australijskich pożarach zginęło już pół miliarda zwierząt. Niektóre z nich udało się ocalić. Potrzebne są pieniądze na ich leczenie. My już adoptowaliśmy swojego misia koalę" - napisał na Facebooku Tomasz Organek. W poście muzyk pokazał certyfikat adopcyjny koali.

Kolejną gwiazdą, która postanowiła wspomóc australijskie koale jest Daria Zawiałow. „Paul był pierwszym i najmłodszym misiem, którego Koala Hospital odnaleźli żywego. Jest bardzo mocno poparzony i odwodniony. Potrzebuje intensywnego leczenia. Zachęcam Was do adopcji koali na stronie tego szpitala - jest to ogromne wsparcie, niewielkim kosztem” - napisała artystka w poruszającym poście na Facebooku.

Wesprzyj koale!

Jeżeli też chcecie pomóc chorym koalom, zajrzyjcie na jedną ze stron, które podajemy poniżej! 

www.koalahospital.org.au Tu macie możliwość adopcji misia!
Dowiedzcie się więcej o dramacie koali w Australii i sprawdźcie, jak możecie pomoć:
Koalas In Care Inc. -www.koalasincare.org.au
Wild2Free Inc. - Kangaroo Sanctuary - www.wild2free.org.au
Wildcare Australia Inc. - www.wildcare.org.au
Friends of the Koala Inc. - www.friendsofthekoala.org

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.