Odstrzał wielbłądów w Australii
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

10 000 wielbłądów zostanie odstrzelonych w Australii!

Jaki jest powód tej przerażającej decyzji władz?

Redakcja VIVA! 7 stycznia 2020 21:12
Odstrzał wielbłądów w Australii
Fot. Adobe.Stock.com

Ponad 10 000 wielbłądów, żyjących na terenie Australii zostanie odstrzelonych z helikopterów! Powód? Zwierzęta piją duże ilości  wody w dotkniętej suszą Południowej Australii. Władze podjęły trudną decyzję między innymi w oparciu o ciągłe skargi mieszkańców tych terenów. W poszukiwaniu źródeł wody zdesperowane zwierzęta sieją spustoszenie w miejscowościach - niszczą ogrodzenia, a nawet wchodzą do domów. Odstrzał ma się rozpocząć w środę 8 stycznia. Cała operacja kontroli populacji wielbłądów pochłonie 1,3 miliona dolarów i potrwa pięć dni.

Jak się jednak okazuje powodów do odstrzału wielbłądów jest więcej.  Zwierzęta te wydzielają metan w ilości odpowiadającej jednej tonie dwutlenku węgla rocznie - ma to poważny wpływ na środowisko. Rzecznik Departamentu Środowiska i Wody w Australii Południowej przyznał nawet, że rosnąca liczba wielbłądów spowodowała kilka poważnych problemów w regionie.

„Spowodowało to znaczne szkody w infrastrukturze, zagrożenie dla rodzin i społeczności,  problemy związane z dobrostanem zwierząt, ponieważ wiele wielbłądów umiera z pragnienia. „W niektórych przypadkach martwe zwierzęta są źródłem zanieczyszczenia zbiorników wodnych”, zdradził w rozmowie z portalem news.com.au.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?