Odstrzał wielbłądów w Australii
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

10 000 wielbłądów zostanie odstrzelonych w Australii!

Jaki jest powód tej przerażającej decyzji władz?

Redakcja VIVA! 7 stycznia 2020 21:12
Odstrzał wielbłądów w Australii
Fot. Adobe.Stock.com

Ponad 10 000 wielbłądów, żyjących na terenie Australii zostanie odstrzelonych z helikopterów! Powód? Zwierzęta piją duże ilości  wody w dotkniętej suszą Południowej Australii. Władze podjęły trudną decyzję między innymi w oparciu o ciągłe skargi mieszkańców tych terenów. W poszukiwaniu źródeł wody zdesperowane zwierzęta sieją spustoszenie w miejscowościach - niszczą ogrodzenia, a nawet wchodzą do domów. Odstrzał ma się rozpocząć w środę 8 stycznia. Cała operacja kontroli populacji wielbłądów pochłonie 1,3 miliona dolarów i potrwa pięć dni.

Jak się jednak okazuje powodów do odstrzału wielbłądów jest więcej.  Zwierzęta te wydzielają metan w ilości odpowiadającej jednej tonie dwutlenku węgla rocznie - ma to poważny wpływ na środowisko. Rzecznik Departamentu Środowiska i Wody w Australii Południowej przyznał nawet, że rosnąca liczba wielbłądów spowodowała kilka poważnych problemów w regionie.

„Spowodowało to znaczne szkody w infrastrukturze, zagrożenie dla rodzin i społeczności,  problemy związane z dobrostanem zwierząt, ponieważ wiele wielbłądów umiera z pragnienia. „W niektórych przypadkach martwe zwierzęta są źródłem zanieczyszczenia zbiorników wodnych”, zdradził w rozmowie z portalem news.com.au.  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.