Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O tym się mówi!

Tłusty Czwartek 2021! Ile kosztują pączki u Magdy Gessler?

Kiedy przypada najbardziej kaloryczny dzień w roku?

Aleksandra Frankowska 3 lutego 2021 16:27
Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Jak co roku w lutym, zbliża się najbardziej kaloryczny dzień – Tłusty Czwartek 2021. Tradycyjnie w Polsce je się wówczas pączki, faworki, ciasteczka i nie liczy się żadnych kalorii. Dość kontrowersyjna jest co roku cena pączków u najsłynniejszej polskiej restauratorki, Magdy Gessler. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za pączki w tym roku.

Kiedy wypada Tłusty Czwartek 2021?

Najbardziej wyczekiwane przez łasuchów święto – Tłusty Czwartek 2021 – przypada w tym roku 11 lutego 2021. Tego dnia wszyscy Polacy bez oporów zajadają się pysznymi pączkami z przeróżnym nadzieniem, a ilość kalorii nie ma znaczenia. Istnieje również legenda, że tego dnia trzeba zjeść pączka, aby cieszyć się zdrowiem przez kolejną część roku. Wiele osób zastanawia się, ile w tym roku będą kosztowały pączki u Magdy Gessler!

Ile będą kosztować pączki u Magdy Gessler na Tłusty Czwartek 2021?

Magda Gessler to najsłynniejsza polska restauratorka, która pomaga restauracjom w całym kraju. Wiele osób właśnie w Tłusty Czwartek 2021 chce skusić się na pączki z jej przepisu, dostępne w jej cukierniach. Wciąż pojawia się jednak pytanie: ile kosztują pączki u Magdy Gessler? Otóż, za jeden pączek z różą, czekoladą lub malinami trzeba zapłacić aż 6 zł!

Pączki Magdy Gessler
Fot. AleGloria

Faworki jej wyrobu kosztują zaś 40 zł za 300 gramów. Magda Gessler broni ceny swoich wypieków – to bowiem najwyższa jakość. Sytuację skomentowała także jej córka Lara.

Zakładając, że ktoś mówi, że kosmiczną ceną jest 12 zł za ciastko, które jest zrobione na miejscu z najlepszych składników, a potem pójdzie do jakiejkolwiek sieciowej kawiarni i też zapłaci 12 zł za ciastko, które jest mrożone, a było robione dwa miesiące wcześniej, to ja uważam, że to nie jest duża cena. (...) Na zamówienia nie narzekamy. Wydaje mi się, że żyjemy w czasach, kiedy stawiamy na jakość, więc moim zdaniem dużo lepiej jest wziąć jedno ciastko, które będzie takie, jak powinno, będzie wspaniale smakowało i zjesz to jedno ciastko, niż napchasz się kilogramem ciasta, które jest żadnej jakości. (...) Ja to rozumiem, jeżeli ktoś nie chce wydawać pieniędzy. Nie ma takiej konieczności. Zawsze można samemu zrobić ciasto.

Magda Gessler o cenie swoich pączków na Tłusty Czwartek 2021

Sama restauratorka nie komentowała dotąd sprawy. Ogromne zainteresowanie jej wypiekami i oburzenie w kwestii cen spowodowało jednak, że niedawno zabrała głos.

Znacie od lat moje przepisy, pasję, jakość. Te miejsca są jak spiżarnia smaku, zapachu, który wydobywa się i kusi już na ulicy. Do tego dążyłam - aby przyciągać was prawdą. Każde danie w karcie, każda słodkość, to nabita jak bomba w dobre składniki kulinarny rarytas. To nas różni od innych, pustych, pozbawionych smaku i dobrych składników posiłków. (...) Najlepsze gatunkowo produkty, których nie boimy się używać. Ba! Używamy ich do woli! Bo to nasza magiczna różdżka! Czarujemy nasze menu, wasze podniebienia. Tu nie ma miejsca na miernotę. U nas kuchnia i cukiernia działają każdego dnia, na świeżo. Tu jest zapach. Tu jest magia! Jednego jestem pewna ten, kto raz posmakuje, wróci do nas, bo wie, że nigdzie indziej nie znajdzie tego smaku, który zna z dzieciństwa

Skusilibyście się na pączki od Magdy Gessler w Tłusty Czwartek 2021? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.