Dom Kurta Cobaina  i Courtney Love na sprzedaż
Fot. Getty Images
DOMY GWIAZD

Tajemnice domu Kurta Cobaina i Courtney Love wyjdą na jaw?

Rezydencję, w której zmarł gwiazdor właśnie wystawiono na sprzedaż…

Barbara Łubko 3 października 2019 20:16
Dom Kurta Cobaina  i Courtney Love na sprzedaż
Fot. Getty Images

Ta ponad stuletnia rezydencja w Seattle to nie tylko piękny zabytek, ale też niemy świadek życia i śmierci jednego z najbardziej niesamowitych muzyków XX wieku! W rezydencji przez lata mieszkał razem z żoną Courtney Love lider Nirvany, Kurt Cobain. I to właśnie w tym domu, 5 kwietnia 1994 roku gwiazdor popełnił samobójstwo w pokoju, znajdującym się nad garażem. Courtney Love i Kurt Cobain kupili dom w 1994 roku i zamieszkali w nim zaledwie trzy miesiące przed śmiercią Cobaina.

Dom Kurta Cobaina  i Courtney Love na sprzedaż
Fot. East News

Dom Kurta Cobaina na sprzedaż

Teraz posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 7,5 miliona dolarów. Jeśli jednak myślicie, że na zdjęciach biura nieruchomość zobaczycie wnętrza domu i pokoju nad garażem, jesteście w błędzie.  W opisie nieruchomości podano jedynie, że na terenie znajduje się garaż z miejscem na dwa samochody. To interesująca wiadomość dla fanów zmarłego muzyka -  wcześniej informowano bowiem, że garaż, w którym doszło do tragedii, został zburzony wkrótce po śmierci Cobaina. Możliwe jednak, że były to jedynie plotki… Dom, którego po śmierci męża właścicielką była Courtney Love, został przez nią sprzedany w 1997 roku za prawie 3 miliony dolarów. Niektóre źródła podają, że nowy właściciel w 1999 roku wybudował wolnostojący garaż. To znowu może oznaczać, że nie ma już śladu po pomieszczeniach, w których zginął muzyk. Jednak całą prawdę pozna zapewne osoba, która teraz kupi posiadłość.

Dom Kurta Cobaina  i Courtney Love na sprzedaż
Fot. East News

Dom o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych został wybudowany w 1902 roku i znajduje się w dzielnicy Leschi.  Klasyczna bryła ma dość wyrazisty charakter - można nawet powiedzieć, że prezentuje się tajemniczo i odrobinę złowieszczo. Sama działka nie jest duża, ale ogrodu rozciągają się niesamowite widoki na jezioro Washington. Podoba Wam się ta posiadłość?  

Dom Kurta Cobaina  i Courtney Love na sprzedaż
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.