domy gwiazd

Dlaczego nikt nie chce kupić rodzinnego domu Donalda Trumpa?

Jaka tajemnica kryje się za jego murami?

Barbara Łubko 23 września 2019 19:30

Nikt w Nowym Jorku nie chce mieszkać w domu dzieciństwa Donalda Trumpa! Skromny budynek o powierzchni 185 metrów kwadratowych w dzielnicy Jamaica to wyjątkowe miejsce, bo właśnie tu obecny prezydent USA spędził swoje dzieciństwo! Dom już 14 listopada po raz kolejny zostanie wystawiony na sprzedaż. Obecny właściciel, anonimowy chiński inwestor, zapłacił za nieruchomość w 2017 roku ponad 2 miliony dolarów. Jednak jej wartość rynkowa to około 980 000 dolarów.

„Jako dom wart jest około 1 miliona dolarów”, mówi Misha Haghani, dyrektor firmy Paramount Realty USA, która po raz trzeci prowadzi aukcję domu. „Nie sprzedajemy nieruchomości. Sprzedajemy marzenie, kolekcjonerskie, coś, co ma znaczenie dla wielu ludzi. ”

Haghani dodaje, że chociaż uważa, że ​​możliwe jest, że dom zostanie zakupiony przez jednego z majętnych fanów Trumpa lub przez większą grupę osób, którzy zbiorą środki, aby go nabyć. Możliwe, że ktoś otworzy tu na przykład muzeum poświęcone prezydentowi!

Rodzinny dom Donalda Trumpa na sprzedaż

Niestety póki co, chętnych brakuje. W lutym tego roku dom został wystawiony za 2,9 miliona dolarów. Po 10 dniach oferta została wycofana z rynku. Co gorsza, pięciopokojowego budynku, pochodzącego z lat 40. XX wieku nie udało się nawet wynająć. W 2017 roku, wkrótce po zakupie przez tajemniczego chińskiego inwestora dom pojawił się na serwisie Airbnb. Cena wynajmu za noc? 725 dolarów. Niestety nieruchomość nie przyciągnęła chętnych. Daleko jej do luksusów obecnej posiadłości Trumpa w Mar-a-Lago czy apartamentów rodziny Trumpa w Trump Tower…

Trzeba przyznać, że dom nie prezentuje się imponująco, a pokoje urządzone są w starodawny sposób. Nie wydaje się, żeby dotknęła je ręka projektanta wnętrz. Jak myślicie, jak mogło wyglądać dzieciństwo Trumpa w tym domu?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.