VIDEO VIVY!

Światowy Dzień Programisty świętuj… oglądając seriale o programistach i informatykach!

Znasz je wszystkie?

Gabriela Łaskowska 13 września 2018 14:33

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Programisty. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć najlepsze seriale z programistami i informatykami w roli głównej. Znasz je wszystkie?

Big Bang Theory

Dla dwóch naukowców, Sheldona i Leonarda, nie ma tajemnic w nauce. Za to kompletnie nie są oni w stanie zrozumieć… kobiet! Zaskakująca dla większości widzów była informacja, że najbliższy 12 sezon, będzie jednocześnie ostatnim.

Mr. Robot

Młody programista cierpi na zaburzenia antyspołeczne. Pewnego dnia spotyka Mr. Robota, tajemniczego hakera, próbującego zniszczyć korporacyjną Amerykę. Chłopak postanawia mu pomóc.

The IT Crowd

Świeżo zatrudniona szefowa działu IT kompletnie nie zna się na branży informatycznej. Zarządzany przez nią zespół postanawia się jej pozbyć.

Dolina Krzemowa

Serial opowiada o specjalistach od nowych technologii. Mieszkają oni za darmo w hotelu pewnego młodego milionera, który jednak oczekuje udziału w zyskach z każdego wymyślonego przez nich projektu.

Halt and Catch Fire

Główni bohaterowie serialu pracują nad projektem komputera osobistego. Chcą wyprzedzić konkurencję i wprowadzić go do sprzedaży jako pierwsi.

Telewizja często w sposób karykaturalny ukazuje postacie stereotypowych informatyków-nerdów. Czasem nas bawią, a czasem uczą. Pewne jest to, że bez nich te seriale nie byłyby już takie same.  

dzien programisty
Fot. EAST NEWS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.