Czy dzieci wroca do szkoly 1 wrzesnia 2020?
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Świadczenie 300+ Dobry Start 2020 - do kiedy składać wniosek? Wszystkie zasady i terminy!

Dla kogo przeznaczony jest program Dobry Start?

Aleksandra Frankowska 13 sierpnia 2020 14:15
Czy dzieci wroca do szkoly 1 wrzesnia 2020?
Fot. Adobe Stock

Jak wiadomo, od 1 lipca istnieje możliwość składania internetowych wniosków o dodatkowe 300 zł na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami i chociaż do końca nie wiadomo jeszcze, jak będzie on wyglądał, rząd wypłacił już pierwsze dodatki programu Dobry Start dla rodziców dzieci chodzących do szkoły. Do kiedy złożyć wniosek 300+, aby otrzymać pieniądze na rozpoczęcie roku szkolnego? Dla kogo przeznaczone jest świadczenie?

Dobry Start 2020 działa w Polsce już od lipca

Rząd Polski wprowadził nowe świadczenie socjalne, promując w dalszym ciągu model tradycyjnej rodziny. Program Dobry Start zakłada, że rodzice, jak i prawni opiekunowie dzieci, które od września rozpoczynają naukę w szkołach, mogą starać się o dodatek na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł. Należy jednak pamiętać, że jest to zasiłek przysługujący na jedno dziecko, tylko raz w roku. Statystyki mówią, że dofinansowanie otrzymać może około 4,6 miliona polskich uczniów.

Co zrobić, aby otrzymać świadczenie 300+?

Rodzice lub opiekunowie prawni starający się o dofinansowanie muszą udowodnić, że świadczenie 300+ otrzyma dziecko uczące się w szkole, w wieku od 7 do 20 lat. Jeśli w grę wchodzi edukacja dzieci niepełnosprawnych, wiek został podwyższony do 24 lat. Należy jednak pamiętać, że dotacje z programu Dobry Start nie są dla uczniów zerówek, ani studentów.

Jak złożyć wniosek 300+?

Wnioski można składać w Polsce już od 1 lipca - elektronicznie lub stacjonarnie. Wystarczy zalogować się na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Istnieje również możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną i wysłanie go pocztą w formie papierowej, a także osobiście w urzędzie. Ostateczny termin składania dokumentów mija 30 listopada. Po tym terminie będzie już za późno na otrzymanie dofinansowania 300+.

Co zrobić, aby otrzymać wypłatę do 30 września?

Jeśli komuś zależy, aby pieniądze znalazły się na jego koncie nie później niż 30 września, wystarczy złożyć wniosek jeszcze do końca sierpnia. Wszystkie wnioski, które zostaną zarejestrowane dopiero w trzech ostatnich miesiącach, a więc we wrześniu, październiku i listopadzie, zostaną wypłacone rodzicom w ciągu dwóch miesięcy od jego złożenia. Warto więc pospieszyć się, aby dzieci mogły skorzystać z dofinansowania już na początku roku szkolnego.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.