Sean Connery, stan zdrowia, choroby gwiazd, James Bond,
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczny stan zdrowia Seana Connery’ego! Co dolega aktorowi?

Stan zdrowia artysty jest naprawdę poważny...

Gabriela Czernecka 27 lutego 2018 16:00
Sean Connery, stan zdrowia, choroby gwiazd, James Bond,
Fot. East News

Sean Connery walczy z nieuleczalną chorobą! Stan zdrowia aktora, który wcielił się w pierwszego Jamesa Bonda jest naprawdę poważny. Nie wolno mu samem wychodzić z domu, jest pod stałą opieką pielęgniarzy. Co dolega Seanowi Connery’emu?

Stan zdrowia Seana Connery’ego

Pierwszy odtwórca roli Jamesa Bonda nie ma się najlepiej. Z powodu postępującej choroby Sean Connery jest pod stałą opieką lekarzy. Co dolega aktorowi? Jak podają brytyjskie media, artysta jest w zaawansowanej fazie choroby Alzheimera. To właśnie rozwój choroby sprawił, że w wieku 80 lat aktor ogłosił, że nie będzie pokazywał twarzy na dużym ekranie. 

„Myślę, że nigdy już nie zagram w filmie. Mam wiele wspaniałych wspomnień z pracy na planie, ale te dni należą do przeszłości”, powiedział w jednym z wywiadów. Connery nie zerwał jednak ostatecznie z Hollywood. Użyczył m.in. głosu bohaterowi animacji Sir Billi, co skomentował: „Podejrzewam też, że to nie ostatnia animacja, nad którą pracowałem”. 

Jak czuje się Sean Connery?

Niestety od tamtej pory nie mieliśmy okazji podziwiać go w żadnej produkcji, nawet animowanej. Stan zdrowia Seana Connery’ego jest bardzo poważny. Z powodu postępującej demencji artysta ma problemy z rozpoznawaniem najbliższych. Aktor zmaga się także z Alzheimerem. Nie rozumie tego, co się do niego mówi, gubi się na ulicy i potrafi zapomnieć, dokąd chciał iść.

Aktor od lat zmaga się z Alzheimerem. Stan jego zdrowia jest poważny

Obecnie przebywa pod stałą opieką pielęgniarzy, którzy pomagają mu w codziennych czynnościach. Coraz częściej porusza się o lasce. Ostatni raz publicznie widziano go podczas międzynarodowych mistrzostw USA w tenisie, gdzie z trybun kibicował Rogerowi Federerowi. Mimo to kilka miesięcy temu w social mediach pojawiła się smutna wiadomość: Sean Connery nie żyje! 

W odpowiedzi na tragiczne wieści o śmierci Seana Connery'ego, agent aktora zapewnił, że informacje są nieprawdziwe, Sean Connery żyje i czuje się dobrze jak na swój wiek, ale na wielkim ekranie z pewnością już go nie zobaczymy...  

Sean Connery metamorfoza
Fot. East News

Sean Connery
Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.