padel Polska Federacja Padla PFP padel4all padel w centrum handlowym westfield arkadia sport two two 1
Fot. mat. prasowe TwoTwo
o tym sie mówi

Sport, który podbija świat! Co to jest padel?

W padla gra Agnieszka Radwańska i wiele innych gwiazd. Na czym polega?

Redakcja VIVA! 14 listopada 2022 14:50
padel Polska Federacja Padla PFP padel4all padel w centrum handlowym westfield arkadia sport two two 1
Fot. mat. prasowe TwoTwo

Jak zadbać o kondycję i jednocześnie spędzić czas w gronie znajomych? Wystarczy zagrać w padla. W tym wyjątkowym sporcie łatwo stawiać pierwsze kroki, a ponieważ na korcie grają zawsze cztery osoby, padel pozwala na relaks w gronie bliskich osób. Ale to nie wszystko - padel to teraz jedna z najmodniejszych dyscyplin. W padla grają gwiazdy - w Polsce m.in. tenisistka Agnieszka Radwańska. Fanem tej dyscypliny jest też David Beckham! Skąd bierze się rosnąca popularność tego sportu?

ZOBACZ TAKŻE: Czy jazda konna to sport dla każdego? Ile kosztuje i jak wpływa na nasze samopoczucie?

Na czym polega padel? Oto najmodniejszy sport!

Padel zawiera w sobie zarówno elementy tenisa, jak i  squasha. Jest uważny za jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Powstał w latach 60. XX wieku w Meksyku i od tego czasu nieprzerwanie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie szacuje się, że około 10 milionów ludzi na świecie uprawia tę dyscyplinę sportu! Korty do padla otwierają się na całym świecie - w krajach skandynawskich trwa prawdziwy padlowy boom, w Hiszpanii padel uważany jest za drugi pod względem popularności sport - zaraz po piłce nożnej. Także w Polsce otwierają się kolejne kluby padlowe. Nie tylko w dużych miastach jak Warszawa czy Gdańska, ale także w mniejszych miejscowościach.

Czym padel różni się od tenisa? Kort do padla jest znacznie mniejszy od tenisowego. Jest on obudowany ścianami, które też mogą być wykorzystywane podczas gry. Sprzęt do padla to specjalna rakieta, nieposiadająca naciągu, a piłki przypominają te do tenisa. Jak gra się w padla? Zasady są dość proste, a dla osób, które grają w tenisa będą dziecinnie łatwe do przyswojenia.

Masz ochotę spróbować swoich sił w padlu, ale nie wiesz jak zacząć? Nic prostszego!

#Padel4All - wielkie święto sportu w Westfield Arkadia

Chcesz dowiedzieć się więcej o padlu, zobaczyć, jak wygląda kort i spróbować swoich sił w grze? Nic prostszego. Wystarczy, że w dniach 14-19 listopada wybierzesz się do warszawskiego centrum handlowego Westfield Arkadia. W specjalnie stworzonej strefie stanie tam mobilny kort do padla. To jeden z głównych elementów projektu realizowanego pod hasłem PADEL4ALL. Celem inicjatywy jest oczywiście popularyzacja padla. Wydarzenie w Westfield Arkadia otwiera cykl kilku tego typu aktywności w ramach międzynarodowej inicjatywy PADEL4ALL Roadshow. Pozostałe kraje zaangażowane w projekt to: Czechy, Węgry oraz Niemcy. Projekt uzyskał dotację unijną w celu promocji aktywnego, zdrowego stylu życia, a w event w Westfield Arkadia został objęty patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  

Od poniedziałku do czwartku dostępne będą bezpłatne treningi na pełnowymiarowym korcie - najlepsi w Polsce trenerzy padla przeprowadzą krótkie lekcje dla początkujących, wytłumaczą zasady tej dyscypliny, opowiedzą o sprzęcie oraz strojach i działających w Polsce klubach padlowych, a w piątek i sobotę odbędzie się międzynarodowy turniej padla z udziałem reprezentacji z 4 krajów. Włącz się do gry!
 

padel Polska Federacja Padla PFP padel4all padel w centrum handlowym westfield arkadia sport fip
Fot. mat. prasowe FIP

TAGI #zdrowie #sport

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.