Koncerty, obostrzenia
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Rząd wprowadza kolejne zmiany w obostrzeniach! Wracają koncerty!

Wiemy, na jakich zasadach!

Aleksandra Frankowska 26 maja 2021 13:27
Koncerty, obostrzenia
Fot. Adobe Stock

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wydaje się powoli stabilizować. Rząd znosi kolejne obostrzenia, a najnowsza informacja to powrót koncertów, na które wszyscy – zwłaszcza latem – z takim utęsknieniem czekali. Zgodnie z rozporządzeniem, które ukazało się we wtorek, od 4 czerwca będzie można wybrać się na koncert, nie tylko plenerowy. Jak będzie to wyglądało w praktyce?

Czytaj też: Multikino, Helios, Cinema City! Kiedy otworzą się kina?

Od 4 czerwca wracają koncerty

Zgodnie z wcześniejszymi rozporządzeniami, możliwa była do tej pory organizacja jedynie imprez plenerowych, ale bez koncertów i wystąpień muzycznych. We wtorek w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które umożliwia organizowania koncertów, jednak tylko na wolnym powietrzu. Niesie to za sobą jednak kilka dodatkowych ograniczeń.

Koncerty wracają – na jakich zasadach?

Plenerowe koncerty muzyczne będą mogły odbywać się od 4 czerwca. Istnieje jednak kilka warunków, które muszą zostać spełnione. Na widowni zajęte może być tylko co drugie miejsce, a jeśli nie ma wyznaczonych miejsc, wówczas konieczne jest zachowanie odstępu 1,5 metra od każdej osoby. Maksymalna ilość osób, która może wziąć udział w tego typu wydarzeniu to 250 osób. Obowiązywać będzie również zakaz spożywania posiłków na terenie eventu, a uczestnicy będą zobowiązani do noszenia maseczek.

Zobacz również: Bill Gates „stworzył” koronawirusa? Najciekawsze teorie spiskowe o założycielu Microsoftu

Co z osobami zaszczepionymi na COVID-19?

Jeśli osoby, które przyjęły już dwie obowiązkowe dawki szczepionki będą chciały wziąć udział w wydarzeniu, nie wliczają się one w określony limit. Nowe zasady wynikają nie tylko z poprawiającej i stabilizującej się sytuacji w Polsce związanej z pandemią, ale również z uwagi na liczne protesty artystów, których działalność była bardzo długo zamrożona. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?