Podróżujemy, żeby jeść
Fot. Yaruniv-Studio/Adobe Stock
Kuchnia 2023

Podróżujemy, żeby jeść - Polska celem kulinarnym nr. 1 w tym sezonie!

Lokalna kuchnia przyciąga coraz młodsze grono podróżników!

Wiktoria Oskroba 15 maja 2023 14:30
Podróżujemy, żeby jeść
Fot. Yaruniv-Studio/Adobe Stock

Podróżujemy coraz więcej i coraz chętniej. Do niedawna głównym celem wyjazdów było zwiedzanie lub wypoczynek. Teraz to się zmieniło. Młodsi podróżnicy coraz mniej zainteresowani są staniem w długich kolejkach do najbardziej znanych atrakcji turystycznych, czy muzeów. Z erą TikToka, przyszedł czas na wyprawy...kulinarne. Taki styl podróżowania jest teraz na topie! Młode pokolenie coraz częściej wyjeżdża, by poznawać specjały lokalnej kuchni. Według badań Global Travel Trends Report, aż 81% ankietowanych wskazało kulinaria jako główny cel wyjazdu.

ZOBACZ TAKŻE: Podróże 2023 - czym kusi nieziemska Malta?

Podróże 2023: Czas na wyprawy... kulinarne!

W statystykach zaskakujące jest, że wiele osób z pokolenia Generacji Z i Millenialsów organizuje swój wyjazd pod kątem odwiedzenia jednej, konkretnej restauracji. Oprócz tego, badanie pokazuje, że znaczna część młodych turystów wyjeżdża po to, by wziąć udział w lokalnym festiwalu kulinarnym, a niektórzy z nich, by wziąć udział w lokalnych lekcjach gotowania.

Podróże 2023: Polska kuchnia cieszy się ogromnym powodzeniem!

Skąd Millenialsi czerpią inspiracje do podróży? Oczywiście z mediów społecznościowych. Zwłaszcza TikTok jest ostatnio źródłem najmodniejszych pomysłów wyjazdowych. Jednym z nich stał się ostatnio zasmakowanie... polskiej kuchni. A wszystko za sprawą influencerów, takich jak Ken, japoński tiktoker, któremu nasze specjały wyjątkowo przypadły do gustu. Jego posty są bardzo popularne. Podczas pobytu w Polsce podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi naszych lokalnych smaków, a kiedy wrócił do swojego kraju, udało mu się znaleźć restaurację z polskimi specjałami.

@ken_solojapa It’s been a while since I had REAL Polish cuisine! #japonia #polska #fyp #japan #poland #日本 #ポーランド ♬ カタコト - sloppy dim

Co ciekawe, kilka miesięcy Polska znalazła się na szczycie listy najlepszych destynacji turystycznych na 2023 rok wg portalu CNN. Możliwe, że ma to związek z popularnością naszej lokalnej kuchni!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.