Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe
Styl Życia

Kolacja w pałacu? Odwiedźcie Palácio Chiado w Lizbonie! Jest tam aż… siedem restauracji!

Marcin Brzeziński 24 czerwca 2016 20:17
Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe

Wspaniały Palácio Chiado w portugalskiej Lizbonie zbudowano w XVIII wieku. Ta arystokratyczna rezydencja przez ostatnie lata popadała w ruinę po tym jak wyprowadził się z niej ostatni najemca - Institute of Visual Arts, Design and Marketing. Na szczęście niszczejącą nieuchronnie budowlę przejęło w posiadanie trzech dżentelmenów: Duarte Cardoso Pinto oraz bracia Gustavo i Antonio Paulo Duarte. I właśnie teraz po dwudziestu czterech miesiącach pieczołowitej i niewyobrażalnie kosztownej renowacji pałac otwiera swe podwoje. Zmienił nie tylko wygląd, ale i funkcję, stał się bowiem siedzibą aż… siedmiu różnych lokali gastronomicznych. W Palácio Chiado znajdziemy obecnie tradycyjną charcuterie (miejsce specjalizujące się w wędlinach), restaurację z mięsem, z owocami morza, sushi bar a nawet lokal z burgerami i zdrową żywnością. Jest też oczywiście gdzie napić się portugalskiego wina!

 

Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe

Stylowe wnętrza jednej z restauracji w Palácio Chiado w Lizbonie.

 

Polecamy też: Wybrano najlepszą restaurację na świecie! Zgadniecie, gdzie się znajduje?

 

Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe

Wspaniałe marmury i efektowne freski zdobią klatkę schodową w Palácio Chiado.

 

Polecamy też: Co z restauracją w najbardziej luksusowym hotelu w Paryżu zrobił wielki projektant Philippe Starck? Zobaczcie sami!

 

Nowy „stary” pałac

Jak wygląda teraz Palácio Chiado? Nowoczesne meble wybrane do odnowionego pałacu przez dekoratorkę Catarinę Cabral nie tylko nie grają pierwszych skrzypiec, a wręcz jakby nie chciały przyciągać zbytniej uwagi. Liczy się przede wszystkim uroda odtworzonych z pietyzmem oryginalnych wnętrz rezydencji: wspaniałych marmurów, oszałamiających fresków i żyrandoli ozdobionych złotymi listkami. Szczególne wrażenie robią także okienne witraże przywrócone do życia przez Elvirę Barbosa. Tak więc nowe Palácio Chiado zapewnia strawę nie tylko dla żołądka, ale również dla ducha. Przybył kolejny ważny powód by zaplanować podróż do Lizbony!  

Palácio Chiado, Rua do Alecrim 70, Lizbona

 

Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe

Przy minimalistyczny barze można napić się między innymi portugalskiego wina.

 

Polecamy też: Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

 

Restauracje w Palácio Chiado w Lizbonie
Fot. Materiały prasowe

Nowoczesne meble w odnowionym pałacu to pomysł dekoratorki wnętrz Catariny Cabral.

 

Polecamy też: Wakacje tuż-tuż! Zobaczcie 6 niezwykłych hoteli, które kiedyś… były pałacami!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?