Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe
O TYM SIĘ MÓWI

Znany podróżnik został zlinczowany przez tłum w amazońskiej dżungli!

Kulisy jego śmierci są wstrząsające

Konrad Szczęsny 24 kwietnia 2018 19:00
Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Ta historia wstrząsnęła zachodnimi mediami. 41-letni Kanadyjczyk, znany podróżnik Sebastian Woodroffe, został związany i pobity na śmierć przez rozwścieczony tłum w peruwiańskiej dżungli. Informację tę potwierdziły zarówno władze Peru, jak i Kanady. Jak doszło do tych dramatycznych wydarzeń?

41-letni znany podróżnik został zlinczowany przez tłum

Mężczyzna wybrał się do Ameryki Południowej, by uczestniczyć w coraz bardziej popularnych ceremoniach szamańskich. Miał w ich trakcie przyjmować ayahuascę, napój halucynogenny, który wykonuje się z dwóch roślin rosnących w amazońskiej dżungli. Obrzęd jej picia przebiega pod okiem szamana. W tym wypadku była to 81-letnia Olivia Arevalo z plemienia Shipibo-Conibo, która prowadziła swego rodzaju schroniska dla osób pochodzących z zachodu, które chciały uczestniczyć w tego typu uroczystościach. Wspomniany Sebastian Woodroffe był jednym z jej klientów.

Niestety, kobieta został zamordowana w miniony czwartek poprzez strzał w głowę tuż przed swoją chatą. Mieszkańcy peruwiańskiej wioski zaczęli oskarżać o ten czyn 41-letniego Kanadyjczyka. Koniec końców rozwścieczony tłum związał go, zaczął wlec na sznurze przez całą wioskę aż do momentu, w którym pobił go na śmierć. Mężczyzna błagał ich o litość. Nagranie tego przerażającego zdarzenia zamieszczono nawet w Internecie! Wtedy też policja zainteresowała się całą sprawą.

Dopiero w niedzielę potwierdzono informację o śmierci Olivii Arevalo z plemienia Shipibo-Conibo oraz rozpoczęto śledztwo w tej sprawie. Ekshumowano również ciało 41-letniego Kanadyjczyka, który został pochowany w bezimiennym grobie w lesie, około kilometra w promieniu chatki szamanki.

Kto zabił szamankę Olivię Arevalo w Peru?

„Rzecznik lokalnej prokuratury Ricardo Palma Jimenez powiedział, że rozważane są różne teorie co do zabójstwa Arevalo i że jest zbyt wcześnie, by podawać nazwiska podejrzanych. Dodał, że w związku ze śmiercią Woodroffe'a na razie nikogo nie zatrzymano. Jak pisze agencja Reutera, zabójstwo szamanki, która była obrończynią praw rdzennych plemion w regionie, wywołało oburzenie w Peru, gdyż jest to kolejne takie niewyjaśnione morderstwo”, donosi serwis TVN24.pl

Niestety, w tamtejszym regionie to smutna codzienność, ponieważ rdzenni mieszkańcy regularnie otrzymują pogróżki od osób, które chcą penetrować amazońską dżunglę, by prowadzić nielegalny wyręb lasów oraz uprawiać plantacje palm olejowych. 

Z powodu braków kadrowych w tamtejszej policji (między innymi we wsiach w peruwiańskich Andach i w Amazonii), stosowane jest prawo plemienne, w tym samosąd, by wymierzać sprawiedliwość.  

Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.