Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe
O TYM SIĘ MÓWI

Znany podróżnik został zlinczowany przez tłum w amazońskiej dżungli!

Kulisy jego śmierci są wstrząsające

Konrad Szczęsny 24 kwietnia 2018 19:00
Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Ta historia wstrząsnęła zachodnimi mediami. 41-letni Kanadyjczyk, znany podróżnik Sebastian Woodroffe, został związany i pobity na śmierć przez rozwścieczony tłum w peruwiańskiej dżungli. Informację tę potwierdziły zarówno władze Peru, jak i Kanady. Jak doszło do tych dramatycznych wydarzeń?

41-letni znany podróżnik został zlinczowany przez tłum

Mężczyzna wybrał się do Ameryki Południowej, by uczestniczyć w coraz bardziej popularnych ceremoniach szamańskich. Miał w ich trakcie przyjmować ayahuascę, napój halucynogenny, który wykonuje się z dwóch roślin rosnących w amazońskiej dżungli. Obrzęd jej picia przebiega pod okiem szamana. W tym wypadku była to 81-letnia Olivia Arevalo z plemienia Shipibo-Conibo, która prowadziła swego rodzaju schroniska dla osób pochodzących z zachodu, które chciały uczestniczyć w tego typu uroczystościach. Wspomniany Sebastian Woodroffe był jednym z jej klientów.

Niestety, kobieta został zamordowana w miniony czwartek poprzez strzał w głowę tuż przed swoją chatą. Mieszkańcy peruwiańskiej wioski zaczęli oskarżać o ten czyn 41-letniego Kanadyjczyka. Koniec końców rozwścieczony tłum związał go, zaczął wlec na sznurze przez całą wioskę aż do momentu, w którym pobił go na śmierć. Mężczyzna błagał ich o litość. Nagranie tego przerażającego zdarzenia zamieszczono nawet w Internecie! Wtedy też policja zainteresowała się całą sprawą.

Dopiero w niedzielę potwierdzono informację o śmierci Olivii Arevalo z plemienia Shipibo-Conibo oraz rozpoczęto śledztwo w tej sprawie. Ekshumowano również ciało 41-letniego Kanadyjczyka, który został pochowany w bezimiennym grobie w lesie, około kilometra w promieniu chatki szamanki.

Kto zabił szamankę Olivię Arevalo w Peru?

„Rzecznik lokalnej prokuratury Ricardo Palma Jimenez powiedział, że rozważane są różne teorie co do zabójstwa Arevalo i że jest zbyt wcześnie, by podawać nazwiska podejrzanych. Dodał, że w związku ze śmiercią Woodroffe'a na razie nikogo nie zatrzymano. Jak pisze agencja Reutera, zabójstwo szamanki, która była obrończynią praw rdzennych plemion w regionie, wywołało oburzenie w Peru, gdyż jest to kolejne takie niewyjaśnione morderstwo”, donosi serwis TVN24.pl

Niestety, w tamtejszym regionie to smutna codzienność, ponieważ rdzenni mieszkańcy regularnie otrzymują pogróżki od osób, które chcą penetrować amazońską dżunglę, by prowadzić nielegalny wyręb lasów oraz uprawiać plantacje palm olejowych. 

Z powodu braków kadrowych w tamtejszej policji (między innymi we wsiach w peruwiańskich Andach i w Amazonii), stosowane jest prawo plemienne, w tym samosąd, by wymierzać sprawiedliwość.  

Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Sebastian Woodroffe, Kanadyjski podróżnik, został zlinczowany przez tłum
Fot. Facebook @Sebastian Woodroffe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.