Zobacz, gdzie kręcono serialowe sceny

Marta Baran 14 kwietnia 2019 11:00

Po dwóch latach przerwy serial Gra o tron wraca na ekran! Już jutro premiera ostatniego sezonu! Wciągająca fabuła i baśniowe okolice przyciągają na tyle, że chciałoby się choć na chwilę znaleźć na planie serialu. Wszystko jest możliwe. Serial nie jest tylko efektem genialnej pracy grafików, a wiele pięknych miejsc, w których dzieje się akcja istnieje naprawdę. Sprawdźcie, gdzie nakręcono scenę miłosną Johna Snowa i Ygritte oraz ujęcia z Ogrodów Królestwa Dorne. Koniecznie zobaczcie galerię, w której robimy przegląd najważniejszych serialowych lokalizacji!  

1/5
Copyright @EAST NEWS
1/5

Stare Miasto w Dobrowniku, Chorwacja

Miejsce wpisane na listę UNESCO, to tu mieści się serialowa Królewska Przystań. Niektóre sceny, np te podczas których widać imponujące wodospady były kręcone w Parku Narodowym Krka.

2/5
Copyright @EAST NEWS
2/5

Islandia 

To właśnie tutaj, w Grjótagjá została nakręcona słynna scena miłosna  Johna Snow i Ygritte. 

3/5
Copyright @EAST NEWS
3/5

Gaztelugatxe, Hiszpania

Skalista wyspa u wybrzeża Borneo również znalazla sie w serialu. Klasztor San Juan de Gaztelugatxe na potrzeby serialu zamienił się w Smoczą Skałę.

4/5
Copyright @EAST NEWS
4/5

Irlandia Północna

Pamiętacie królewski szlak z serialu? Istnieje naprawdę! The Dark Hedges w Ballymoney to charakterystyczne miejsce z krzywymi drzewami, które na żywo wygląda równie spektakularnie.

5/5
Copyright @EAST NEWS
5/5

Sevilla, Hiszpania

Malownicze Ogrody Królestwa Dorne można zobaczyć podczas podróży do Sewilli. Ich prawdziwa nazwa to Atarazanas Reales de Sevilla.

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.