Zobacz, gdzie kręcono serialowe sceny

Marta Baran 14 kwietnia 2019 11:00

Po dwóch latach przerwy serial Gra o tron wraca na ekran! Już jutro premiera ostatniego sezonu! Wciągająca fabuła i baśniowe okolice przyciągają na tyle, że chciałoby się choć na chwilę znaleźć na planie serialu. Wszystko jest możliwe. Serial nie jest tylko efektem genialnej pracy grafików, a wiele pięknych miejsc, w których dzieje się akcja istnieje naprawdę. Sprawdźcie, gdzie nakręcono scenę miłosną Johna Snowa i Ygritte oraz ujęcia z Ogrodów Królestwa Dorne. Koniecznie zobaczcie galerię, w której robimy przegląd najważniejszych serialowych lokalizacji!  

1/5
Copyright @EAST NEWS
1/5

Stare Miasto w Dobrowniku, Chorwacja

Miejsce wpisane na listę UNESCO, to tu mieści się serialowa Królewska Przystań. Niektóre sceny, np te podczas których widać imponujące wodospady były kręcone w Parku Narodowym Krka.

2/5
Copyright @EAST NEWS
2/5

Islandia 

To właśnie tutaj, w Grjótagjá została nakręcona słynna scena miłosna  Johna Snow i Ygritte. 

3/5
Copyright @EAST NEWS
3/5

Gaztelugatxe, Hiszpania

Skalista wyspa u wybrzeża Borneo również znalazla sie w serialu. Klasztor San Juan de Gaztelugatxe na potrzeby serialu zamienił się w Smoczą Skałę.

4/5
Copyright @EAST NEWS
4/5

Irlandia Północna

Pamiętacie królewski szlak z serialu? Istnieje naprawdę! The Dark Hedges w Ballymoney to charakterystyczne miejsce z krzywymi drzewami, które na żywo wygląda równie spektakularnie.

5/5
Copyright @EAST NEWS
5/5

Sevilla, Hiszpania

Malownicze Ogrody Królestwa Dorne można zobaczyć podczas podróży do Sewilli. Ich prawdziwa nazwa to Atarazanas Reales de Sevilla.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.