Nocny Król Gra o Tron
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Serial Gra o Tron skrywa wiele tajemnic, a kto kryje się pod maską Nocnego Króla?

To jedna z najbardziej enigmatycznych postaci!

Gabriela Czernecka 28 kwietnia 2019 19:54
Nocny Król Gra o Tron
Fot. East News

Kim jest Nocny Król w Grze o tron? To jedna z najbardziej tajemniczych postaci w całym serialu. I choć większość aktorów z dnia na dzień stało się niezwykle rozpoznawalna za sprawą ogromnej popularności serialu, to nie wszyscy mają szansę nacieszyć się swą sławą. Niektórzy aktorzy cały czas skrywają twarz pod maską lub grubą warstwą makijażu. I tak jest właśnie w przypadku Nocnego Króla. Kto wciela się w tę postać w Grze o Tron? Sprawdzamy!

Gra o Tron - kim jest Nocny Król?

Dla fanów produkcji HBO odpowiedź na to pytanie jest oczywista. To on został pierwszym białym wędrowcem. Wcześniej był jednym z Pierwszych Ludzi, został pochwycony przez dzieci lasu, które wbiły w jego serce sztylet ze smoczego szkła. To zmieniło go w pierwszego Innego. Rasa dzieci lasu zrobiła to, by się chronić przed Pierwszymi Ludźmi, którzy robiąc najazd na Westeros, wycinali święte gaje i zabijali członków jej rasy. Biali wędrowcy krótko po stworzeniu odwrócili się od dzieci i rozpoczęli walkę z ludźmi. Nic dziwnego, że postać Nocnego Króla jest jednostką wybitną i już legendarną. Pora więc przyjrzeć się mu bliżej. Kto kryje się za genialną charakteryzacją?

Gra o Tron - kto gra Nocnego Króla?

Jak się okazuje, od samego początku w tej zaszczytnej roli mieliśmy okazję podziwiać Richarda Brake'a. Aktor grający Nocnego Króla w czwartym i piątym sezonie pojawiał się wcześniej na wielkim ekranie. Mieliśmy okazję podziwiać go w takich filmach, jak: Batman: Początek, Thor czy Halloween II. Gdy w szóstym sezonie Gry o Tron po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć człowieka, który chwilę później zostanie zmieniony w Nocnego Króla, pojawia się ktoś zupełnie inny. 

Od szóstego sezonu Gry o Tron w Nocnego Króla wciela się... Vladimír Furdík. Co ciekawe, produkcja nie ujawnia, dlaczego doszło do podmiany bohatera, ale od tego sezonu to właśnie jego mamy okazję podziwiać w kultowej roli. Kim jest Vladimír Furdík? Aktor Wcześniej mieliśmy okazję widzieć go w paru produkcjach, takich jak: Prometeusz, Sherlock Holmes: Gra cieni, Ostatni legion czy Książę Persji: Piaski czasu. Był także Koordynator kaskaderów w serialu Netflixa Witcher. Urodził się na Słowacji i obecnie ma 49 lat.

Zobaczcie, jak wygląda bez charakteryzacji!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vladimír Furdík (@vladimir_furdik_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vladimír Furdík (@vladimir_furdik_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Less than two weeks . #GOT #fight #bigfight #nightking #ironthrone #gameofthronesseason8 #winteriscoming

Post udostępniony przez Vladimír Furdík (@vladimir_furdik_)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.