Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Polska zajmuje zaskakującą pozycję w rankingu najszczęśliwszych państw świata!

Czy jesteśmy w pierwszej dziesiątce?!

Marta Baran 22 marca 2019 09:30
Fot. STOCK ADOBE

W najnowszym raporcie przedstawionym przez ONZ – World Happines Report 2019 można zobaczyć ranking najszczęśliwszych oraz najmniej szczęśliwych krajów na świecie. Prym wiodą państwa skandynawskie. Na pierwszym miejscu znalazła się Finlandia, a zaraz za nią Dania oraz Norwegia. Jak myślicie, czy Polska uplasowała się w tym zestawieniu wysoko?

Najszczęśliwsze państwa na świecie - jak powstał raport?

Ranking został opracowany na zasadzie kilku najważniejszych aspektów w życiu. Na jakość szczęśliwego życia ogromny wpływ ma między innymi zdrowie, działanie w podejmowaniu decyzji życiowych, a także wsparcie innych osób. Kultura, sytuacja polityczna oraz obyczaje w danych krajach miała ogromny wpływ na utworzony ranking. Państwach, w których życie jest pełne stresu oraz złych kontaktów międzyludzkich znalazły się na ostatnich pozycjach w rankingu.

10 najszczęśliwszych państw na świecie

1. Finlandia
2. Dania
3. Norwegia
4. Islandia
5. Holandia
6. Szwajcaria
7. Szwecja
8. Nowa Zelandia
9. Kanada
10. Austria

Fot. INSTAGRAM @ourfinland

Czy Polska to szczęśliwy kraj? Zobacz na, którym miejscu jesteśmy w rankingu.

Według raportu Polacy zajmują 40. pozycję na liście. Zdecydowanie lepiej nastawieni do życia od nas jest Słowacja, Włochy, Singapur, a także Wielka Brytania. Biorąc pod uwagę, że w rankingu znalazło się 156 państw, Polska uzyskała dość dobry wynik.

10 najmniej szczęśliwych państw na świecie

1. Sudan Południowy
2. Republika Środkowoafrykańska
3. Afganistan
4. Tanzania
5. Rwanda
6. Jemen
7. Malawi
8. Syria
9. Botswana
10. Haiti 

Fot. INSTAGRAM @polandsights

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.