PODRÓŻE

50 km tras zjazdowych, 27 wyciągów i kolejek, śnieg przez 5 miesięcy w roku, czyli Jasna Chopok! Poznajcie największy ośrodek narciarski na Słowacji! VIDEO

Damian Duda 27 grudnia 2017 14:30

Nieważne, czy jesteś z przyjaciółmi, albo z rodziną, ośrodek Jasná Niżne Tatry oferuje cały szereg atrakcji oraz wyjątkową scenerię. Ośrodek znajduje się w Niżnych Tatrach, które są częścią Panku Narodowego NAPANT. Masyw Tatr Niżnych rozciąga się w Środkowej Słowacji na 82 km w kierunku wschód – zachód, pomiędzy malowniczymi dolinami rzek Váh Hron. Najwyższy szczyt to Ďumbier 2043 m n.p.m., drugim co do wysokości szczytem jest popularny wśród narciarzy i turystów pieszych Chopok 2024 m n.p.m. 

JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Ośrodek oferuje ponad 50 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, zarówno dla początkujących narciarzy, jak i rodzin z dziećmi. Zaawansowani narciarze również znajdą tutaj odpowiedni trasy zjazdowe dla siebie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponadgwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Miłośnicy dzikiej jazdy wyszaleją się w licznych strefach freerideowych oraz w snow parku. Na oświetlonej trasie Jasná-Biela Púť jest możliwość wieczornego szusowania. Sezon zimowy z reguły trwa od początku grudnia do końca kwietnia.

Na Chopoku działają 27 wyciągi i kolejki linowe, które są w stanie przetransportować ponad 31 000 osób na godzinę.

Viva.pl była tam razem z Julią Wieniawą i Antonim Królikowskim! Zobaczcie naszą relację VIDEO!

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.