Marcin Brzeziński 4 września 2016 17:45
1/8
Rzym, Fontanna di Trevi
Copyright @East News
1/8

Wakacje się skończyły. Ale pozostały jeszcze jesienne weekendy! Warto w któryś z nich wybrać się na przykład do Rzymu. Temperatury nie będą już tak ekstremalne jak w lecie, a i turystów może też trochę mniej. Wieczne miasto ma zaoferowania dziesiątki atrakcji: Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Panteon czy Schody Hiszpańskie (uwaga, aktualnie w remoncie!). Ja jednak postanowiłem pokazać te trochę mniej oczywiste. A co ważniejsze sprawdzone osobiście! Zapraszam do rzymskiej galerii, w której znajdziecie siedem sposobów, jak uprzyjemnić sobie weekend w Rzymie!

2/8
Targ na Campo de’ Fiori w Rzymie
Copyright @Instagram
2/8

1. Targ na Campo de’ Fiori
Nazwa Campo de' Fiori oznacza pole kwiatów, bo ten plac aż do wieków średnich pokrywała prawdziwa łąka. Każdego ranka odbywa się na nim targ świeżych warzyw, owoców i kwiatów. Wyjątkowo malowniczy!

 

Polecamy też: Mają małą powierzchnię, ale wiele do zaoferowania! 10 krajów, które pokazują, że małe jest piękne

3/8
Sant’Eustacchio Il Caffe w Rzymie
Copyright @Instagram
3/8

2. Kawa w Sant’Eustacchio Il Caffe
Miejsce cieszące się niesłabnącą popularnością już od… 1938 roku. Podobno serwują tam najlepszą kawę na świecie! Pamiętajcie, że kawa pita przy barze jest zawsze o połowę tańsza! Ale siedząc przy stoliku na zewnątrz można podziwiać wspaniałą latarnię kościoła Sant’Ivo alla Sapienza, który zaprojektował rywal ulubionego architekta Rzymu w XVII wieki - Berniniego - Francesco Borromini.


Sant’Eustacchio Il Caffe, Piazza di S. Eustachio, 82

 

Polecamy też: Tu sztuka jest życiem, a życie jest sztuką. Lazurowe Wybrzeże kusi nie tylko krajobrazem

4/8
Palazzo Doria Pamphilj w Rzymie
Copyright @Instagram
4/8

3. Wizyta w Palazzo Doria Pamphilj
Gdyby zmęczył was zgiełk miasta, odwiedźcie koniecznie Palazzo Doria Pamphilj i mieszczącą się w nim galerię. Ten wspaniały budynek wciąż należy do wielkiego włoskiego rodu Doria Pamphilj, a na jego ścianach wiszą obrazy Caravaggia, Raphaela i Tycjana. Zwróćcie uwagę na portret przodka właścicieli pałacu, papieża Innocentego X, autorstwa Velázqueza.

Palazzo Doria Pamphilj, Via del Corso, 305

 

Polecamy też: Wakacje tuż-tuż! Zobaczcie 6 niezwykłych hoteli, które kiedyś… były pałacami!

5/8
Gelateria del Teatro w Rzymie
Copyright @Instagram
5/8

4. Lody w Gelateria del Teatro
I znowu: to podobno najlepsze lody. Tym razem jednak nie na świecie, ale w Rzymie. Skosztujecie tam klasycznych smaków (lody waniliowe, śmietankowe, pistacjowe), jak i prawdziwych lodowych wynalazków (ricotta z figą czy sycylijskie wino).

Gelateria del Teatro, Via dei Coronari, 65-66

 

Polecamy też: Szukasz orzeźwienia? Zapraszamy na kanapkę z... lodami do czeskiej Pragi!

6/8
Vertigo Vintage butik w Rzymie
Copyright @Instagram
6/8

5. Odwiedziny w sklepie Vertigo Vintage
Rzym to nie tylko ekskluzywne butiki największych domów mody usytuowane głównie przy sławnej Via Condotti. Znajdziecie tu również fantastyczne sklepy vintage. Jednym z najlepszych jest Vertigo Vintage. A w nim ubrania i dodatki z kolekcji Yves Saint Laurent, Fendi czy Hermesa. To prawdziwa historia mody!

Vertigo Vintage, Via del Gesù, 71

 

Polecamy też: Modelki chodzą... po wodzie w najsłynniejszej fontannie świata! Zobaczcie zachwycający pokaz domu mody Fendi!

7/8
Fondazione Maxxi w Rzymie
Copyright @Instagram
7/8

6. Sztuka współczesna w Fondazione Maxxi
Na przesyt wszechobecną w Rzymie sztuką dawną świetnym antidotum będzie Fondazione Maxxi. Spektakularny budynek muzeum zaprojektowany przez Zahę Hadid mieści dzieła artystów XX i XXI wieku. I to w pokaźnych ilościach!

Fondazione Maxxi, Via Guido Reni, 4

 

Polecamy też: Najlepsze projekty Zahy Hadid. Co zostawiła po sobie diwa architektury? To trzeba zobaczyć

8/8
Pizza w La Fucina w Rzymie
Copyright @Instagram
8/8

7. Pizza w La Fucina
Tym razem to nie najlepsza, ale jedna z najlepszych pizzerii w Rzymie. Otwarta tylko wieczorem codziennie oferuje inne menu. Jego skład zależy podobno od tego, co akurat szefowi kuchni wpadło w oko na targu. Niestety nie należy do najtańszych…

La Fucina, Via Giuseppe Lunati, 25

 

Polecamy też: Złoty bajgiel i deser Faberge... Oto 9 najdroższych potraw i napojów świata! Ceny nieco szokują

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.