Jola Czaja 6 sierpnia 2016 12:45
1/6
Blogerka Ania Skura, blog What Anna Wears, Jola Czaja
Copyright @Instagram
1/6

Powodem, dla którego zainteresowałam się Bali był ,,wyczajony” przeze mnie w Internecie blog noszący nazwę What Anna Wears. To tam od ponad roku śledziłam wpisy Ani Skury. Z rosnącą fascynacją obserwowałam jak ta dziewczyna przemierza wyspę Bali na skuterku i fotografuje ją w taki sposób, że z czasem uwierzyłam, że jest to najpiękniejsza wyspa świata.
Marzenia się spełniają! Wspólnie z ekipą fotograficzną VIVY! wylądowaliśmy na Bali 10 lipca, w dniu moich urodzin. Po siedmiu dniach pracy nad sesjami zdjęciowymi, które niebawem obejrzycie we wrześniowym wydaniu VIVY! zaczęłam sama odkrywać tę niezwykłą wyspę. A teraz zapraszam do mojej małej balijskiej galerii!

 

Blogerka Ania Skura i redaktor kreatywna magazynu VIVA! Jola Czaja!

 

Polecamy też: Wschód słońca na wulkanie? W dodatku na Bali?! Tylko u nas filmowa relacja z pierwszej ręki

2/6
Jola Czaja na Bali
Copyright @Jola Czaja
2/6

W prowincji Singaraja, czyli na północy Bali w prawie każdym domu znajduje się świątynia. A jej centralnym miejscu ołtarz Ganeshy – boga, opiekuna domu. Tutaj o świcie i przed zachodem słońca, pali się kadzidło i w koszyczku z liści palmowych ofiaruje bóstwu kwiaty, najpiękniejszy dar Bali.

 

Polecamy też: Gdzie będą odpoczywać sportowcy na olimpiadzie? Nie tylko na Copacabanie! Kultowe plaże w Rio

3/6
Jola Czaja na Bali
Copyright @Jola Czaja
3/6

Roślinność na wyspie jest dla Europejczyka tym samym czym dla łakomczucha tort bezowy. Bez końca można obserwować barwny las tropikalny. Bez końca wąchać jaśmin, który króluje wśród wszystkich kwiatów. Podziwiać palmy kokosowe czy smakować papaję –  balijski odpowiednik naszych jabłek.

 

Polecamy też: Australia kamperem? Znamy najlepsze miejsca kempingowe polecane przez Aussie. Relacja z podróży

4/6
Jola Czaja na Bali
Copyright @Jola Czaja
4/6

Na Bali wszyscy poruszają się skuterami. Tylko tak widziałam kobiety, które na skuterze karmiły swoje dzieci butelkami z mlekiem. Tylko tam widziałam nastoletnie dzieci, które ze swoim jeszcze młodszym rodzeństwem z uśmiechem na ustach przemierzały wyspę.

 

Polecamy też: Kultowa marka Kartell prezentuje pierwszą kolekcję dla dzieci! Jest zabawna i… piękna!

5/6
Jola Czaja na Bali
Copyright @Jola Czaja
5/6

Codziennie rano zjadałam typowe dla Bali śniadanie: jajko, garść białego ryżu i papaję. Wypijałam świeżego kokosa.  Takiej dawki minerałów i witamin nie mogłam sobie odmówić.

 

Polecamy też: Szukasz orzeźwienia? Zapraszamy na kanapkę z... lodami do czeskiej Pragi!

6/6
Jola Czaja na Bali
Copyright @Jola Czaja
6/6

Odwiedziłam prywatną szkołę, w której dzieci za darmo uczą się angielskiego. Zapraszani są tam Europejczycy tacy jak ja, by wystąpili w roli gościnnych lektorów. Dziękuję za to popołudnie!

 

Polecamy też: Ekscentryczny projetant Jeremy Scott stworzył kolekcję... wózków dziecięcych. Nas też to zaskoczyło!

TAGI #Jola Czaja

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.