Podrażniona skóra wokół nosa
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Podrażniona skóra wokół nosa od kataru? Mamy na to sposób!

Podpowiadamy, jak radzić sobie ze skutkami przeziębienia

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 13 listopada 2023 12:56
Podrażniona skóra wokół nosa
Fot. Adobe Stock

Mówi się, że leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. Katar, bo o nim mowa, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Im dłużej trwa, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień skóry wokół nosa. Niestety, częste pocieranie tej okolicy chusteczkami sprzyja zaczerwienieniu i wysuszeniu skóry. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do drobnych pęknięć i ran. Skóra staje się wówczas bardzo wrażliwa, bolesna, zaczerwieniona. Jeśli katar nie mija, każde użycie chusteczki wiąże się z bólem i dyskomfortem. 

Sezon chorobowy w pełni i trzeba mieć naprawdę dobrą odporność, by choć raz nie dopadła nas infekcja czy choćby zwykłe przeziębienie. Dlatego warto znać sposoby na tak popularne dolegliwości, jak podrażniona skóra wokół nosa. Szybko przynoszą ukojenie, sprzyjają regeneracji skóry i zapobiegają dalszym mikrouszkodzeniom. Co więcej, im szybciej zostaną wdrożone, tym większe szanse na uniknięcie dyskomfortu przy wycieraniu nosa. Nawilżona i zabezpieczona skóra będzie odporniejsza na mechaniczne urazy. 

Podrażniona skóra wokół nosa
Fot. Adobe Stock

Nr 1 Homepolasmine® – maść na podrażnienia skóry

Wszyscy doskonale to znamy - zaczyna się od pociągania nosem, a już za chwilę rozpaczliwie rozglądamy się za chusteczkami. Początkowo na ogół wydzielina z nosa jest wodnista, później gęstnieje i może zmieniać barwę. Chociaż w miarę rozwoju infekcji po chusteczki sięgamy rzadziej a efektywne oczyszczenie nosa i zatok staje się trudniejsze, podrażnienie skóry wokół nosa pojawia się stosunkowo szybko i daje się we znaki. 

Regenerację uszkodzonych tkanek, w takich sytuacjach może przyspieszyć Homeoplasmine® – maść o działaniu antyseptycznym i gojącym. To lek, którego zastosowanie doraźnie warto rozważyć, jeśli skóra jest zaczerwieniona, bolesna i pojawiły się drobne uszkodzenia. Już jedna aplikacja maści może przynieść ukojenie. 

Homeoplasmine® to produkt, który warto mieć przy sobie w torebce – na sytuacje awaryjne, których w ciągu roku nie brakuje. Katar dopada nas nie tylko w sezonie jesienno-zimowym. Doskonale wiedzą o tym alergicy. Katar sienny potrafi utrzymywać się tygodniami, sprzyjając występowaniu podrażnień wokół nosa. Homeoplasmine® zadziała także przy różnego rodzaju drobnych skaleczeniach, np. przy nieudanym manikiurze czy pedikiurze, gdy zbyt mocno obcięłaś paznokcie lub gdy zdarza ci się skubać skórki wokół nich. Działanie antyseptyczne maści może zapobiec zakażeniu w takich sytuacjach. Po maść można sięgnąć także w przypadku otarć na stopach czy podrażnieniu skóry dłoni, co równie często jak katar przytrafia nam się właśnie zimą. 

Homeoplasmine®
Fot. mat. prasowe

Czego unikać przy podrażnionej skórze

Suche i zimne powietrze na dworze, a także częste przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach sprzyjają wysuszaniu skóry. Dlatego też w okresie jesienno-zimowym warto postawić na nawilżenie. Odpowiednie nawodnienie od środka to jedno. O skórę należy dbać także od zewnątrz. Szczególnie w tak wrażliwych miejscach jak twarz czy dłonie. Jeśli zmagasz się z podrażnieniami wokół nosa, musisz zrezygnować ze stosowania niektórych kosmetyków, np. z dodatkiem retinoidów. Na zakazanej liście znajdzie się również kwas salicylowy, który mocno wysusza skórę i zaogni zaczerwienienie. Do czasu pełnej regeneracji skóry lepiej też zrezygnować z peelingów. Pozwólmy jej odpocząć, stosując delikatne produkty do oczyszczania twarzy oraz maści i kremy regenerujące skórę.

HOMEOPLASMINE® maść. Produkt złożony. Wskazania: maść o działaniu antyseptycznym i gojącym zalecana do stosowania w przypadkach podrażnień skóry takich jak: niewielkie zranienia, zadrapania, otarcia naskórka, skaleczenia, pęknięcia skóry. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA z siedzibą w Messimy, Francj

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

TAGI #zdrowie

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Spędziliśmy dzień z Małgorzatą Rozenek-Majdan! Tak mieszka, tak pracuje...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN: czy tęskni za mediami, kiedy znowu… włoży szpilki i dlaczego wpada w „dziki szał”, gdy przegrywa. MICHAŁ WRZOSEK: kiedyś sam się odchudził, dziś motywuje i uczy innych, jak odchudzać się z głową. EWA SAMA swoje królestwo stworzyła w… kuchni domu w Miami. ONI ŻYJĄ FIT!: Lewandowska, QCZAJ, Steczkowska, Chodakowska, Klimentowie, Jędrzejczyk, Danilczuk i Jelonek, Paszke, Skura…