barack-obama-ksiazka-muzyka-czego-slucha-byly-prezydent-usa-2
Fot. Getty Images
o tym się mówi

Playlista Baracka Obamy zaskakuje! Czego słucha były prezydent USA?

Beyoncé, Bob Dylan, U2 i…

Redakcja VIVA! 28 listopada 2020 17:31
barack-obama-ksiazka-muzyka-czego-slucha-byly-prezydent-usa-2
Fot. Getty Images

Były prezydent USA Barack Obama ułożył playlistę muzycznych kawałków, których lubił słuchać podczas swojego urzędowania i opublikował ją na swoim profilu na Twitterze. Wśród jego ulubionych utworów znajdują się zarówno utwory country (Brooks & Dunn) czy rap (Eminem), a także klasyki U2 i Boba Dylana. Nie zabrakło też muzyki od królowej Beyoncé!

Barack Obama zdradził, jakiej muzyki słuchał podczas prezydentury

W dwie godziny tweet z playlistą polubiono ponad aż 100 000 razy! Dlaczego Obama zdecydował się na publikację playlisty? Wytłumaczył to w opisie swojego tweeta. Jest to powiązane z premierą jego książki „Ziemia Obiecana”, która w wersji angielskiej ukazała się 17 listopada tego roku. Polska premiera przewidziana jest na 17 marca 2021 roku.


Muzyka zawsze odgrywała ważną rolę w moim życiu - szczególnie podczas mojej prezydentury. Na cześć mojej książki, która trafi jutro na półki, stworzyłem playlistę, zawierającą niezapomniane piosenki autorstwa mojej administracji. Mam nadzieję, że Ci się spodoba.


Niektóre z piosenek mają dla Obamy szczególne znaczenie. Tak jest z piosenką „Michelle” Beatlesów… To właśnie ten utwór Paul McCartney wykonał w Białym Domu w 2010 roku. Na liście znajduje się również wersja klasyku Etty James „At Last” w wykonaniu Beyoncé, którą gwiazda zaśpiewała na Balu Inauguracyjnym Obamy w 2009 roku.To nie pierwszy raz, kiedy Obama dzieli się swoimi muzycznymi gustami. Robił to również podczas prezydentury. Chętnie udostępnia też listy, zawierające jego ulubione książki, filmy i programy telewizyjne.
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.