barack-obama-ksiazka-muzyka-czego-slucha-byly-prezydent-usa-2
Fot. Getty Images
o tym się mówi

Playlista Baracka Obamy zaskakuje! Czego słucha były prezydent USA?

Beyoncé, Bob Dylan, U2 i…

Redakcja VIVA! 28 listopada 2020 17:31
barack-obama-ksiazka-muzyka-czego-slucha-byly-prezydent-usa-2
Fot. Getty Images

Były prezydent USA Barack Obama ułożył playlistę muzycznych kawałków, których lubił słuchać podczas swojego urzędowania i opublikował ją na swoim profilu na Twitterze. Wśród jego ulubionych utworów znajdują się zarówno utwory country (Brooks & Dunn) czy rap (Eminem), a także klasyki U2 i Boba Dylana. Nie zabrakło też muzyki od królowej Beyoncé!

Barack Obama zdradził, jakiej muzyki słuchał podczas prezydentury

W dwie godziny tweet z playlistą polubiono ponad aż 100 000 razy! Dlaczego Obama zdecydował się na publikację playlisty? Wytłumaczył to w opisie swojego tweeta. Jest to powiązane z premierą jego książki „Ziemia Obiecana”, która w wersji angielskiej ukazała się 17 listopada tego roku. Polska premiera przewidziana jest na 17 marca 2021 roku.


Muzyka zawsze odgrywała ważną rolę w moim życiu - szczególnie podczas mojej prezydentury. Na cześć mojej książki, która trafi jutro na półki, stworzyłem playlistę, zawierającą niezapomniane piosenki autorstwa mojej administracji. Mam nadzieję, że Ci się spodoba.


Niektóre z piosenek mają dla Obamy szczególne znaczenie. Tak jest z piosenką „Michelle” Beatlesów… To właśnie ten utwór Paul McCartney wykonał w Białym Domu w 2010 roku. Na liście znajduje się również wersja klasyku Etty James „At Last” w wykonaniu Beyoncé, którą gwiazda zaśpiewała na Balu Inauguracyjnym Obamy w 2009 roku.To nie pierwszy raz, kiedy Obama dzieli się swoimi muzycznymi gustami. Robił to również podczas prezydentury. Chętnie udostępnia też listy, zawierające jego ulubione książki, filmy i programy telewizyjne.
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.