Serial-netflix-gambit-krolowej-2020b
Fot. mat.prasowe Netflix
KULTURA

Nowy serial Netflixa Gambit królowej to hit na jesień 2020! Bierze w nim udział Marcin Dorociński

Kim jest piękna aktorka Anya Taylor-Joy?

Redakcja VIVA! 29 października 2020 19:31
Serial-netflix-gambit-krolowej-2020b
Fot. mat.prasowe Netflix

Miniserial Netflixa Gambit królowej to nowy hit na jesień 2020. Serial oparty na powieści amerykańskiego pisarza Waltera Tevisa z 1983 roku pod tym samym tytułem – pokazuje szachowe rozgrywki tak, że zaintrygują nawet tych, którzy nie odróżniają hetmana od gońca. Wszystko w tym serialu ma swój klimat i energię. Reżyser od samego początku narzuca odpowiednio tempo i doskonale rozwija charakter i obraz głównej bohaterki. W rolę niesamowitej, i niezwykle utalentowanej Beth Harmon wciela się piękna i enigmatyczna aktorka Anya Taylor-Joy. Pierwszy odcinek, który przedstawia dosyć trudne dzieciństwo Beth, może być dla niektórych dosyć monotonnym wprowadzeniem do całej historii, ale jednocześnie niezwykle ważnym. 8-letnia dziewczynka po śmierci rodziców w wypadku samochodowym, musi zamieszkać w sierocińcu. To tam po raz pierwszy poznaje smak samotności i psychotropów, którymi faszerowana jest po każdym posiłku. Te nawyki pozostaną z nią już na zawsze i na zawsze będzie od nich uzależniona... Dzięki woźnemu pracującemu w domu dziecka Beth poznaje największą pasję swojego życia: szachy. Dziewczynka od samego początku przejawia wielki talent do gry, znajduje w niej ucieczkę od codzienności oraz sposób na wiarę w siebie i swoją przyszłość. W późniejszych odcinkach poznajemy dalsze losy Beth Harmon, która za wszelką cenę pragnie zostać arcymistrzynią. Miniserial pokazuje jej ciężką drogę musi pokonać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐒🐞 @netflixqueue

Post udostępniony przez Anya Joy (@anyataylorjoy)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👀🦊👀 The Queen’s Gambit is out on @netflix Friday...

Post udostępniony przez Anya Joy (@anyataylorjoy)

Serial-netflix-gambit-krolowej-2020g
Fot. mat.prasowe Netflix

Kim jest Anya Taylor-Joy - aktorka wcielająca się w Beth Harmon?

To piękna i niezwykle utalentowana aktorka, znana już z ról w filmach "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" oraz "Emmie". Anya Taylor-Joy ma obecnie dopiero 24 lata, ale posiada już na swoim koncie prestiżowe nagrody. Urodziła się w Miami na Florydzie, jako dziecko mieszkała w Argentynie, później także w Anglii. W wieku 14 lat przeprowadziła się do USA. Jest najmłodsza z sześciorga rodzeństwa. Krótko po narodzinach córka fotografki i bankiera przeniosła się z całą rodziną do Buenos Aires, gdzie mieszkała do 6. roku życia. Gdy ojciec Anyi dostał propozycję pracy w Londynie, przeprowadzili się całą rodziną do Wielkiej Brytanii, dziewczynka umiała wówczas mówić tylko po hiszpańsku. Po przeprowadzce do stolicy Wielkiej Brytanii Taylor-Joy odkryła w sobie nową pasję, którą było występowanie na scenie, wówczas rodzice zapisali ją na zajęcia z baletu, a później na warsztaty aktorskie.

Serial-netflix-gambit-krolowej-2020f
Fot. mat.prasowe Netflix

Marcin Dorociński w serialu Netflixa - Gambit królowej

Taylor-Joy partnerują w serialu oryginalne postaci, jak nonszalancki szachista Benny Watts (Thomas Brodie-Sangster) czy jej przyjaciółka Jolene (Moses Ingram), która w swoim młodym życiu aż za dobrze poznała już smak rasizmu. W serialu w małej, ale ważnej roli – głównego przeciwnika Beth, Rosjanina Wasilija Borgowa – możemy także podziwiać Marcina Dorocińskiego. Warto zobaczyć go w tej nietypowej roli.

Serial-netflix-gambit-krolowej-2020d
Fot. mat.prasowe Netflix

TAGI #serial #Netflix

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.