koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com
O tym się mówi

Nowa strategia walki z koronawirusem od września 2020! Rząd opracowuje plan!

Jakie zmiany dotkną lekarzy i pacjentów?

Aleksandra Frankowska 19 sierpnia 2020 16:30
koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce w dalszym ciągu jest poważna. Każdego dnia notujemy kolejne przypadki zachorowań. Codziennie jest ich kilkaset, a Polacy coraz mniej stosują się do obowiązujących restrykcji. Rząd od września zamierza wprowadzić nowy system walki z koronawirusem. Trwają rozmowy i prace nad nowymi zasadami. Zmienią się one co do funkcjonowania służby zdrowia, a także pacjentów.

Nowy system walki z koronawirusem od września 2020

Wszystko wskazuje na to, że pandemia w Polsce szybko nie odpuści. Ostatnie tygodnie były dość martwiące, z uwagi na nagły wzrost zachorowań. Mogłoby się wydawać, że sytuacja została opanowana, jednak nigdy nie wiadomo, jak wyglądać będzie w Polsce jesień. W tej sytuacji Ministerstwo Zdrowia woli zapobiegać i przygotowuje właśnie nową strategię narodową do walki z drugą falą zachorowań.

Jakie zmiany planuje rząd od września 2020?

Najważniejszą zmianą będą dodatkowe uprawnienia lekarzy rodzinnych. To właśnie oni w ramach teleporady będą mieli możliwość skierowania pacjenta na testy COVID-19. Dotyczyć to ma pacjentów, którzy wykazują takie objawy, jak gorączka, kaszel czy duszności.

Lekarze, koronawirus, wirus, epidemia, pandemia
Fot. Adobe stock

Dodatkowo, każdy szpital w powiecie będzie miał utworzony dedykowany oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Nie wiadomo jednak, czy w tej sytuacji zlikwidowane zostaną szpitalne jednoimienne.

Bilans chorych na koronawirusa w Polsce wciąż rośnie

Chociaż od początku pandemii minęło już pół roku, w dalszym ciągu ilość zachorowań rośnie. Pierwszy przypadek w Polsce miał miejsce 4 marca, zaś już 12 tego samego miesiąca, poinformowano o pierwszej śmiertelnej ofierze. Wówczas 19 szpitali w Polsce przekształcono w dedykowane placówki jednoimienne, a w całym kraju ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Już 20 marca zmieniono go na stan epidemii. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.