Noc Muzeów 2019
Fot. stock.adobe.com
STYL ŻYCIA

Przed nami fantastyczna Noc Muzeów 2019!

Sprawdź, co będzie się działo w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu…

Redakcja VIVA! 17 maja 2019 15:59
Noc Muzeów 2019
Fot. stock.adobe.com

Już w sobotę, 18. maja (i w piątek, 17.), świętować będziemy wspaniałe wydarzenie kulturalne! Nie może Cię zabraknąć na tegorocznej Nocy Muzeów, dlatego podpowiadamy, jak zaplanować zwiedzanie w największych miastach Polski.

Noc Muzeów 2019 Warszawa

W tym roku odbędzie się 16. edycja Nocy Muzeów w Warszawie! Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło przewodnie – pierwsze wolne wybory parlamentarne 1989 roku. W tegorocznym świętowaniu biorą udział 262 placówki, a wstęp do każdej z nich jest bezpłatny! Nie zabraknie również specjalnych linii muzealnych. Kultowe ogórki ruszać będą z placu Defilad, i kursować między 18:30 a 1:30 w nocy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Neon Muzeum (@neonmuzeum)

Noc Muzeów 2019 Wrocław

Organizatorzy przewidują wiele atrakcji! Wrocławianie będą mogli odwiedzić 83 placówki – niektóre mogą pobierać symboliczną opłatę w wysokości złotówki. Na zwiedzających czeka wiele niespodzianek, a zabawa będzie trwać do rana! Miasto zatroszczyło się o bezpłatną linię tramwajową i autobusową dla zwiedzających.

Noc Muzeów 2019 Trójmiasto

Podczas tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów będzie można zwiedzić kilkadziesiąt placówek z całego regionu – w niektórych miejscach może być pobierana symboliczna opłata w wysokości 1 złotego. Warto wcześniej zapoznać się z programem wydarzeń, ponieważ w wielu miejscach obowiązuje wcześniejsza rejestracja! Podczas Nocy Muzeów w Trójmieście udostępnione będą specjalne linie autobusowe i tramwajowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Muzeum II Wojny Światowej (@muzeum1939)

Noc Muzeów 2019 Poznań

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Poznaniu, aż 60 instytucji zorganizuje prawie 250 wydarzeń! Zwiedzający będą mogli odwiedzić muzea, galerie, biblioteki i inne placówki, a także wziąć udział w wielu warsztatach, pokazach i spotkaniach. Zwiedzanie ułatwi bezpłatna linia tramwajowa, kursująca od 21:00 do poółnocy.

Noc Muzeów 2019 Kraków

W Krakowie Noc Muzeów zaplanowano na noc z piątku na sobotę – zwiedzający będą bawić się już dziś wieczorem! Za symboliczną złotówkę zobaczyć można 50 placówek, w tym te niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Odbędą się też koncerty, wykłady, pokazy oraz warsztaty. Start o 18:00!  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.