loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi!

Międzynarodowy ruch lotniczy poza Unię Europejską wznowiony od 1 lipca?

Sprawdzamy, gdzie możemy polecieć od jutra!

Redakcja VIVA! 30 czerwca 2020 15:30
loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com

W Polsce już od 17 czerwca wznowiony został międzynarodowy ruch lotniczy z i do kraju. Samoloty mogły latać do państw europejskich, oprócz czterech destynacji (Wielka Brytania, Szwecja, Irlandia Północna i Portugalia) - do tych krajów ruch lotniczy został wstrzymany do 30 czerwca. Od 1 lipca nie tylko będziemy mogli latać do wyżej wymienionych państw, ale też samoloty mogą mieć zabierać na pokład pełny skład pasażerów, a nie mieć 50-procentowe obłożenie. Europa jest więc już znowu w zasięgu rejsu samolotem!

Loty poza Unię Europejską - od kiedy polecimy poza Europę?

Jednak loty w ramach Unii Europejskiej to nie wszystko. Wielu podróżnych czeka na otwarcie dalszych kierunków - zarówno tych wakacyjnych, jak i biznesowych. Według rekomendacji Komisji Europejskiej  państwa członkowskie mogą otworzyć granice zewnętrzne Unii od 1 lipca 2020. I od tego momentu stopniowo może wracać ruch m.in. na granicy Polski z Ukrainą, a z Europy będzie też można łatwiej wylecieć na inne kontynenty.

Linie lotnicze dobrze przygotowały się do wznowienia ruchu. Emirates już 30 czerwca przysłał swoim klientom newsletter, w którym informuje o wznowieniu lotów do Dubaju. W informacji czytamy: „Szanowni Państwo, Dubaj już czeka na Ciebie, a my jesteśmy gotowi, by Cię tam zabrać, a następnie do jednego z 40 miejsc, do których latają nasze samoloty. Podróż naszymi liniami może wyglądać inaczej niż do tej pory, ponieważ tymczasowo zmodyfikowaliśmy nasze produkty i usługi, aby utrzymać jak najwyższy poziom higieny”.

Kiedy polskie linie lotnicze LOT wznowią loty do USA?

LOT od lipca uruchamia kolejne kierunki w Europie. Polecimy m.in. do Amsterdamu, Wiednia czy Berlina. Ważnym elementem polskiego przewoźnika będą w te wakacje loty na południe Europy. Uruchomione zostają loty do europejskich kurortów do Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii. Niestety LOT nadal wstrzymuje się z powrotem do regularnego połączeń na trasach długodystansowych. I chociaż konsulat polski w Nowym Jorku wydał komunikat o przywracaniu stałych połączeń do USA, taka możliwość jest dopiero analizowana przez LOT. W rozkładzie dostępne są co prawda loty transatlantyckie (np. na  trasie Warszawa-Chicago). „Jednak nie są to loty turystyczne. Pasażerów obowiązują lokalne obostrzenia dotyczące możliwości przekroczenia granicy. W przypadku USA takie prawo mają przede wszystkim obywatele tego kraju, ich rodziny oraz osoby posiadające Zieloną Kartę”, podaje biuro prasowe LOT-u, a komunikat ten cytuje Gazeta Prawna.

loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-na-pokladzie-lecimy
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.