Dzień jogi
Fot.
STYL ŻYCIA

Moda na jogę wciąż trwa! Za co kochają ją gwiazdy?

Dziś Międzynarodowy Dzień Jogi!

Marta Roszewska 21 czerwca 2018 16:30
Dzień jogi
Fot.

Każdy kto kiedykolwiek próbował jogi przyzna, że ma ona na nas zbawienne działanie. Dodaje nam siły, energii oraz pozwala zachować smukłą i jędrną sylwetkę. Doskonale wiedzą o tym także gwiazdy, dlatego nie wyobrażają sobie odstawić swojego "jogowego nałogu". Za co kochają jogę? Sprawdziliśmy to!

Heidi Klum

Modelka znana jest ze swojego zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia. Przyznaje, że jogą zaraziła się od swojego przyjaciela Russela Simmonsa. Jak twierdzi "Jestem spokojniejsza, bardziej dostrzegam uroki życia a co najważniejsze joga pozwoliła mi wreszcie zrozumieć potrzeby mojego ciała". 

Madonna

Wiecznie młoda. Joga pozwala jej zachować nienaganną formę, walczyć ze stresem i przygotować ciało do tanecznych wyzwań w trudnych choreografiach. Trenuje po 4 godziny dziennie - z trenerem lub samodzielnie. 

Sting

Brytyjski muzyk przypomina, że joga jest nie tylko dla kobiet. Sting od kilku lat uprawia ją systematycznie. Jak twierdzi - "Gdy rano praktykuję jogę, mam potem więcej energii przez cały dzień. Więcej mogę zrobić. Mój umysł jest bardziej spokojny. Korzyści jest więcej niż mógłbym wymyślić. I są one nie tylko fizyczne, ale również psychiczne i nawet zaczynam wierzyć, że również duchowe. To rozwój w moim myśleniu. Im głębiej wejdziesz w jogę, tym bardziej uświadamiasz sobie, tak, że jest to praktyka duchowa."

Jessica Alba

Korzyści z jogi odkryła podczas ciąży. Ćwiczenia pozwoliły jej wzmocnić kręgosłup, ale także ułatwiły porób. Oprócz tego bardzo szybko pozbyła się brzucha ciążowego właśnie dzięki jodze. "Joga wyszczupliła moje ramiona i nogi, dzięki niej każdego dnia czuję się seksowna i atrakcyjna". 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.