wakacje-2020-otwarcie-granic-kiedy-pojechac-naurlop-wiceminister-zdrowia-odmrazanie-gospodarki-3
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Marzysz o zagranicznych wakacjach? Tego lata może się to nie udać!

Słowa wiceministra zdrowia nie brzmią pozytywnie…

Redakcja VIVA! 9 maja 2020 10:01
wakacje-2020-otwarcie-granic-kiedy-pojechac-naurlop-wiceminister-zdrowia-odmrazanie-gospodarki-3
Fot. Adobe.Stock.com

Zagrożenie koronawirusem sprawiło, że izolujemy się w domach, a rząd wprowadził liczne restrykcje, które mają na  celu ograniczenie rozprzestrzeniania się tego groźnego wirusa. Pandemia wpłynęła na wszystkie sfery naszego życia, także możliwość podróżowania. Wielu z nas zmuszonych było do odwołania urlopów. Teraz, kiedy hotele zaczęły już działać, możliwe są podróże na terenie kraju, ale ruch lotniczy nadal jest wstrzymany. Rząd powoli odmraża gospodarkę, a wszyscy, którzy mają zaplanowane urlopy na lipiec czy sierpień zastanawiają się, czy uda im się wyjechać. Szczególnie jeśli planowali wakacje zagraniczne. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się w kwestii otwarcia granic i wakacji. Jakie zmiany nas czekają?

Wakacje 2020: czy urlop zagranicą będzie możliwy?

Czy w nadchodzących tygodniach dojdzie do otwarcie granic? Czy podróżowanie za granicę w wakacje 2020 będzie możliwe? „To wszystko jest na sztabach kryzysowych z panem premierem analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to oczywiście państwa poinformujemy”, cytuje TVN24. Według wiceministra zdrowia w nadchodzące wakacje Polacy będą musieli wybrać się na urlop w kraju: „Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju (...) Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci. Na jakich zasadach, w jakim natężeniu, to się na pewno okaże w najbliższych tygodniach”.

Czekamy więc na dokładne wytyczne w kwestii otwarcia granic i znoszenia kontroli, które mają pojawić się w nadchodzących tygodniach.

Wakacje dla dzieci 2020: czy odbędą się kolonie i obozy?

W tej kwestii mamy zdecydowanie lepsze wiadomości! Serwis money.pl ustalił, że Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję, że kolonie i obozy się w te wakacje odbędą. „Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia”, podało biuro prasowe ministerstwa.

Co istotne ostateczna decyzja o organizacji kolonii czy obozów dla najmłodszych będzie należała do wojewódzkich kuratorów. Zostało to wyraźnie przekazane w oświadczeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej: „W przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu, czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie”.  

wakacje-2020-otwarcie-granic-kiedy-pojechac-naurlop-wiceminister-zdrowia-odmrazanie-gospodarki-1
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.