koronawirus-15-czerwca-otwarcie-granic
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Kiedy nastąpi otwarcie polskich granic? Mamy oficjalne potwierdzenie!

Wiceminister Artur Soboń podaje datę!

Redakcja VIVA! 28 maja 2020 15:32
koronawirus-15-czerwca-otwarcie-granic
Fot. Adobe Stock

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń był gościem audycji w Programie Pierwszym Polskiego Radia pt. Sygnały dnia. Podczas spotkania z dziennikarzem Krzysztofem Świątkiem, został zapytany kiedy znów zostaną otwarte polskie granice. Przypomnijmy, że podczas wczorajszej konferencji premiera Morawieckiego, nie padły bowiem na ten temat żadne dodatkowe informacje. Konferencja dotyczyła czwartego etapu odmrażania gospodarki. Wiceminister Artur Soboń wypowiedział się w tej kwestii, powołując się na wcześniejszą opinię wicepremier Jadwigi Emilewicz. Jego zdaniem jest to przede wszystkim pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego "po ocenie tych zagrożeń, jakie mogą z tego wynikać". Kiedy gospodarz programu Krzysztof Świątek przypomniał wiceministrowi, że wicepremier Jadwiga Emilewicz mówiła, iż granice mogą zostać otwarte 15 czerwca, Artur Soboń powiedział, że rzeczywiście może tak się stać.

Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek. Mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłaby odżyć - stwierdził wiceminister aktywów państwowych.

Kontrole graniczne do 12 czerwca 2020

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji kontrola graniczna na granicy wewnętrznej została przedłużona do 12 czerwca, a granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Wciąż prowadzone są kontrole w portach morskich i na lotniskach i utrzymywane są ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski. Osoby, które wjeżdżają do naszego kraju, objęte zostają obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Z kwarantanny zwolnione są osoby, które przekraczają polską granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych wykonywanych w Polsce albo w państwie UE lub EOG.

podroze-po-koronawirusie-gdzie-pojechac-2020-wakacje-samoloty-loty-8
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.