zniesienie-ograniczen-4etap-silownie
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czwarty etap odmrażania gospodarki. Otwarte kina, siłownie, powrót imprez masowych!

Już od 6 czerwca, sporo zmian!

Agata Zych 27 maja 2020 15:31
zniesienie-ograniczen-4etap-silownie
Fot. Adobe Stock

Dzisiaj przed południem premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie Łukasz Szumowski (Minister zdrowia) oraz Piotr Gliński (Minister kultury) przedstawili nowe zasady funkcjonowania - czwarty etap odmrażania gospodarki. Podczas przeprowadzonej przez nich konferencji prasowej zniesione zostały kolejne obostrzenia i już od 30 maja nasze życie społeczno-kulturalne wróci do normalności. Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat sytuacji w Polsce i przedstawił statystyki dotyczące ilości zarażonych osób oraz postępów w walce z koronawirusem. Zgodnie z obietnicą czwarty etap odmrażania gospodarki w naszym kraju niesie ze sobą otwarcie następujących placówek:

 • siłowni i klubów fitness
 • sal zabaw
 • basenów i parków rozrywki
 • kin oraz teatrów, filharmonii i cyrków
 • a także wznowienie imprez plenerowych do 150 osób
 • zmiany zakładają również zniesienie ograniczeń osób w sklepach i restauracjach
 • oraz zniesienie noszenia maseczek ochronnych (zasłaniania ust i nosa) na świeżym powietrzu - szczegóły tutaj.

Otwarcie kin, teatrów już od 6 czerwca 2020

Zgodnie z ustaleniami rządu, do kina, teatru, czy filharmonii będziemy mogli się udać już od 6 czerwca. Minister Piotr Gliński podkreślił jednak, że to konkretne placówki same zadecydują czy chcą rozpocząć swoją działalność i w jakim terminie. Nie jest to narzucone z góry, rząd jedynie daje taką możliwość. Tym samym każda placówka kulturalna sama podejmie decyzje kiedy chce otworzyć swoją działalność i będzie na to gotowa. Warunki określone przez rząd są następujące:

 • muszą zostać spełnione określone warunki sanitarne
 • wypełniamy pojemność widowni do 50%, tak żeby kontakt był rozluźniony
 • nosimy maseczki ochronne
 • decyzja nie dotyczy organizowania dyskotek

Możliwość organizacji imprez do 150 osób od 30 maja 2020

Imprezy masowe, czyli koncerty, spotkania w plenerze itp. również wracają do łask już od 30 maja. Będzie można organizować imprezy do 150 osób. Zasada dotyczy również organizacji imprez rodzinnych, wesel i przyjęć okolicznościowych. W przypadku imprez masowych obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust i zachowanie dystansu dwóch metrów. Co ciekawe wyjątkiem są wesela - weselnicy nie muszą nosić maseczek. Nie będzie można jednak uczestniczyć w dyskotekach, zamknięte będą również nocne kluby.

Siłownie i kluby fitness otwarte już od 6 czerwca 2020

Na ten moment czekali wszyscy spragnieni ruchu, od 6 czerwca będzie można udać się na siłownię lub klubu fitness, ale również salony tatuażu, sauny, salony masażu, baseny i siłownie również w hotelach. Oczywiście nadal wskazane jest zachowanie bezpiecznych zasad sanitarnych i w miarę możliwości dystansu.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?