Jasne kolory i obłe kształty mebli sprzyjają relaksowi

Marta Cieplak 29 maja 2024 14:30

Przestronny, efektowny i harmonijny. Taki jest dom zaprojektowany przez znaną architektkę Monikę Goszcz-Kłos, w którym właściciele odnajdują upragniony spokój. Zobaczcie te niezwykłe wnętrza.

Jasny dom w stylu modern elegant

Gwar stolicy i intensywne życie zawodowe spowodowało, że inwestorzy szukali miejsca, w którym odnajdą spokój po dniu pełnym wrażeń.  W Warszawie nie jest to łatwe, dlatego zdecydowali się zamieszkaćw prestiżowej dzielnicy, ale oddalonej od głośnego centrum. Postanowili stworzyć dom, który od początku do końca spełni ich wymagania. Co znalazło się na tej liście? Komfortowe warunki, duże przestrzenie, jasne, wyciszające barwy i ogród z basenem, nad którym można odpocząć w upalne dni. To marzenie udało się spełnić z pomocą architektki Moniki Goszcz-Kłos, właścicielki i zarazem dyrektor kreatywnej studia Goszcz Design.

Projektantka Monika Goszcz-Kłos.

Uznana przez magazyn „Dom & Wnętrze” jako jednaz 10 najlepszych polskich architektów wnętrz, specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych apartamentów i rezydencji. Od ponad 20 lat z powodzeniem realizuje swoje projekty w Polsce i na świecie, między innymi w Niemczech i we Francji. „Inspiracje czerpię z wszystkiego, co mnie otacza. Szukam, podróżuję i uważnie obserwuję, niezależnie, czy jestem na warszawskiej ulicy, czy na targach w Mediolanie. Wnętrza, które tworzę, mają zawsze wyrazisty, niepowtarzalny charakter. Są odważne i niesztampowe. Wśród moich ulubionych producentów wyróżniam tych z Włoch,  jednak cały czas szukam nowych firm i pomysłów. Z wielką przyjemnością pracuję też z markami Moustache, EnGold, Amura, Alinea, Noom, ZAJC i Cocoon. Jako pierwsza w Polsce zaczęłam używać produktów Jaimiego Hayona i mozaiki Bisazza, które zyskały ogromną popularność i stały się niezwykle modne na rodzimym rynku. Niezwykle cenię sobie projektantów, którzy myślą nietuzinkowo, potrafią bawić się wzornictwem. Uwielbiam projekty Josepha Diranda i Vincenta Van Duysena”, mówi.

Funkcja i piękno w projekcie domu

Projekty Goszcz Design od dawna były znane inwestorom. Docenili doskonałe wyczucie stylu oraz awangardowe rozwiązania. Dodatkowym atutem były także rekomendacje klientów pracowni, ale oczywiście ostateczna decyzja o wyborze zapadła po kilku spotkaniach ofertowych. Przedstawiono wizję jasnego, eleganckiego wnętrza, którą potem udało się perfekcyjnie spełnić. I choć urządzanie przestrzeni zajęło pół roku, warto było czekać na ostateczny efekt.
„Z założenia dom miał być oazą spokoju, odskocznią od pędzącego świata, między innymi biznesu, którym na co dzień zajmują się inwestorzy. Spokojna kolorystyka oraz obłe, nieagresywne kształty wprowadziły upragnioną i harmonię. Cały dom był projektowany w duchu modern elegant. W efekcie wnętrza są uniwersalne i ponadczasowe, a użyte w nich dodatki doskonale odpowiadają na aktualne trendy”, mówi Monika Goszcz-Kłos.


Zabudowy meblowe  także zostały zaprojektowane przez pracownię, której zależało na tym, by były oryginalne i miały swój charakterystyczny kształt.  Ich wykonaniem zajęła się frma ZAJC, która zdobyła nagrodę Archiproducts 2023. Z kolei stół i stoliki kawowe zostały sprowadzone z Australii. „Wykonane są z naturalnego skamieniałego wapienia przy użyciu inkrustacji płytek kamiennych. Meble te nie mają żadnego uszczelniacza ani lakieru – są po prostu buforowane, by nadać porowatemu kamieniowi naturalne uszczelnienie, które z czasem całkowicie zmatowieje. Jest to metoda obróbki kamienia znana na antypodach od wieków, która nie poddała się nowożytnym czasom”, podkreśla projektantka. Centralną część salonu oświetla spektakularna lampa. Projektantka długo szukała takiego modelu, który spełni najwyższe standardy i idealnie wpasuje się w styl wnętrza. Ostatecznie wybór padł na lampę polskiej marki Kutek. Pozostałe lampy i kinkiety w domu pochodzą z kolekcji zagranicznych firm słynących z pereł designu, m.in. projekt Michaela Anastassiadesa dla marki Flos.


Właścicielom bardzo zależało na maksymalnym wrażeniu lekkości, dlatego wybrali bryłę domu z ogromnymi przeszkleniami w salonie, gdzie okna mają aż sześć metrów wysokości. Jednak do tej koncepcji zupełnie nie pasowały pierwotne, betonowe schody, które zasłaniały widok na ogród i optycznie dzieliły przestrzeń. Dlatego Monika Goszcz-Kłos podjęła decyzję o ich całkowitym wyburzeniu. Ciężką bryłę zastąpiła szklaną konstrukcją. „Początkowo inwestorzy odnieśli się do pomysłu sceptycznie, ale dziś, po zakończeniu projektu, uważają, że to jedno z najlepszych rozwiązań, jakie zostały im zaproponowane”, wspomina architektka. Zresztą w tym wnętrzu każde pomieszczenie jest dopracowane w najmniejszym szczególe. Nawet jeśli jest niewidoczne dla oczu przebywających w domu gości. Doskonały przykład stanowi przestronna garderoba wykonana oczywiście na zamówienie. „Inwestorka jest kobietą o niesamowitej klasie oraz ponadprzeciętnym wyczuciu stylu. Stylizacje, które nosi, są więc doskonale przemyślane, nieprzypadkowe. Zamiłowanie do pięknych rzeczy i umiejętność zabawy modą powodują, że ma w swojej kolekcji prawdziwe modowe skarby. Dlatego garderobę traktuje nie tylko jako szafę, lecz także miejsce, w którym może w odpowiedni sposób te skarby przechowywać. Pomieszczenie jest więc jednocześnie wygodne i piękne”, podkreśla projektantka. Uwagę zwraca piękny kolor płyty, z której wykonano zabudowę, podział na sekcje, który wprowadza rytm we wnętrzu, a także delikatne światło. Dzięki niemu korzystanie z garderoby jest niezwykle wygodne, a samo pomieszczenie wygląda szykownie.

1/6
Monika Goszcz-Kłos dom projekt
Copyright @Piotr Wujtko Photography
1/6

Spektakularna kanapa z okrągłymi poduszkami włoskiej marki Amura stanowi piękną kompozycję z kamiennymi stolikami kawowymi En Gold sprowadzonymi do polski aż z Australii.

2/6
Monika Goszcz-Kłos dom projekt
Copyright @Piotr Wujtko Photography
2/6

Obłe linie ścian, miękkie materiały i wysoki zagłówek sprzyjają relaksowi. Nie zabrakło efektownego oświetlenia Flos i kamiennych stolików nocnych Norr 11, które pojawiają się także w dalszej części domu, tworząc spójną całość.

3/6
Monika Goszcz-Kłos dom projekt
Copyright @Piotr Wujtko Photography
3/6

W przestronnej sypialni znalazło się miejsce do odpoczynku. relaksowi sprzyja wygodna kanapa Tacchini oraz stolik duńskiej marki Norr 11. Wieczorem nastrojowe światło zapewnia kinkiet Flos lub świece ustawione przy portalu kominkowym.

4/6
Monika Goszcz-Kłos dom projekt
Copyright @Piotr Wujtko Photography
4/6

5/6
Monika Goszcz-Kłos dom projekt
Copyright @Piotr Wujtko Photography
5/6

Garderoba Raumplus została zaprojektowana tak, by była nie tylko funkcjonalna, lecz także piękna. To idealne miejsce przechowywania modowych skarbów.

6/6
okładka Viva lifestyle 2.24
Copyright @Igor Dziedzicki
6/6

Więcej zdjęć i informacji o tym projekcie znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! Lifestyle.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA SKRZYNECKA I MARCIN ŁOPUCKI o tym, jak przez 15 lat budowali związek, w który weszli z bagażem doświadczeń. JERZY STUHR: odszedł legendarny polski aktor. Jaki był na scenie i poza nią? PAT BOGUSŁAWSKI święci triumfy jako reżyser ruchu na pokazach mody światowych projektantów. HALINA FRĄCKOWIAK: charyzmatyczna piosenkarka niezwykle szczerze opowiada o 60 latach kariery.